Ви тут:
Суспільство Україна 

“Донараховували обсяги газу”: Суд підтвердив правомірність штрафі АМКУ стосовно двох газзбутів

Господарський суд Києва підтвердив правомірність рішення АМКУ, яким на компанії «Хмельницькгаз збут» та «Рівнегаз збут» були накладені штрафи за порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку комплексної послуги з розподілу та постачання природного газу побутовим споживачам. Обидві справи розглядалися 26 січня 2021 року, і суд першої інстанції відхилив позовні вимоги цих суб’єктів господарювання про визнання недійсним ухваленого АМКУ рішення.

Про це інформує пресслужба Антимонопольного комітету України.

Як нагадують в АМКУ, 10 грудня 2019 року  Комітет  прийняв низку рішень, якими на 16 груп компаній, до кожної з яких входять облгаз та облгаззбут, було накладено штрафи на загальну суму 278 млн грн за зловживання монопольним становищем.

“Постачальники  блакитного палива донараховували побутовим споживачам обсяги газу, які перевищували показники лічильників. Такі дії призвели до ущемлення інтересів споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку, і були визнані порушенням конкурентного законодавства”.

Тоді на АТ «Оператор газорозподільної системи «Рівнегаз» було накладено штраф у розмірі 4,5 млн грн, а на ТОВ «Рівнегаз збут» – майже 967 тис грн. На групу «Хмельницькгаз» так само були накладені наступні штрафи: АТ «Оператор газорозподільної системи «Хмельницькгаз» – 9,2 млн грн, ТОВ «Хмельницькгаз збут» – 2,4 млн грн.

Як повідомлялося раніше, у листопаді 2020 року Північний апеляційний господарський суд задовольнив апеляційну скаргу Антимонопольного комітету України та скасував рішення Господарського суду міста Києва про визнання недійсним накладення штрафу в розмірі понад 1 млн 236 тис. грн на ТОВ «Чернівцігаз збут» за зловживання монопольним становищем.

Система Orphus Поделиться на fb