Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Догляд за тілом взимку: основні рекомендації

З настанням морозів та холодів якість нашої шкіри дещо “псується” та зазнає сухості. Основною причиною такого явища є порушення ліпідного шару в епідермісі. Саме він створює для шкіри бар’єрну функцію.

Відповідно при проведенні неправильного догляду ліпідний бар’єр руйнується викликаючи ряд дискомфортних для нас станів зі сторони шкіри. Так шкіра стає чутливою та зневодненою, порушуються процеси утворення колагену, пише itmed.org.

Тому розберемо далі детальніше які зміни варто ввести по догляду за шкірою взимку. Догляд за руками Наші руки й так достатньо потерпають від застосування антисептиків, а з настанням холодів негативний вплив на шкіру рук підвищується вдвічі. Тому з метою зниження травмування шкірного покриву рук взимку, рекомендуємо:

Уникати миття рук гарячою водою.

Використовувати натуральне мило (від 7 до 10 pH). Після кожного миття застосовувати зволожувальний крем, а перед сном краще обрати крем живильного складу. Проводити скрабування, щоб видалити змертвілі клітини шкіри, маски або парафінотерапію.

Догляд за обличчям

Взимку необхідно підбирати більш поживні засоби для обличчя. Так вранці доцільним буде наносити поживний крем, а на ніч – зволожувальний. Тобто робимо протилежні дії літньому догляду, коли вранці ми зволожували шкіру, а вночі живили. Звернути окрему увагу варто на косметичні засоби (маски, креми, сироватки), які містять у своєму складі вітамін Е, що надає м’яку олійну структуру, але при цьому є чудовим антиоксидантом для шкіри та вітамін К, який підходить для шкіри, що містить чутливі та сухі ділянки здатні до лущення. Засоби для вмивання, які мають агресивну дію, краще за все відкласти, а обрати м’які пінки з відміткою “для чутливої шкіри”, оскільки шкіра й так зазнає негативного впливу через сильний холод. Особливу увагу варто приділяти шкірі навколо очей та губ, саме там вона найтонша й не має сальних залоз для захисту.

Застосування засобів з SPF взимку

Здається, що такий засіб давно потрібно було відкласти до літа. Але насправді навіть взимку до нас доходять близько 40% УФ випромінювання й сонячне світло відбивається від снігу, що спричиняє вплив на шкіру. Важливо пам’ятати, що засобами з SPF потрібно користуватися всесезонно, незалежно від пори року. Нагадаємо, що для того, щоб обрати відповідний засіб, згадайте через який час після знаходження на сонці ваша шкіра починає червоніти. Далі цей час множиться на фактор захисту. Отриманий результат означає час безпечного знаходження на вулиці. Під час морозів можна користуватися сонцезахисним кремом із нижчим рівнем SPF. Експерти рекомендують крем із захистом SPF20.

Захист волосся

Взимку наше волосся потребує особливого догляду і не лише через вплив холодної температури, але й через постійне носіння шапки. Однак це зовсім не означає, що головним убором варто нехтувати. Оскільки у такий спосіб волосся захищається від морозу, що викликає сухість шкіри голови. Варто звернути увагу на шапки з натуральних матеріалів, бо через синтетичні тканини волосся швидше забруднюється та електризується. Також зауважимо, що під шапку варто ховати все волосся, а не лише корені. Окрему вагу приділіть догляду, застосовуючи спеціальні живильні маски. Старайтеся менше користуватися феном з метою уникнення зайвого пересушування шкіри та не забувайте додатково застосувати термозахист. При дотриманні простих у застосуванні правил по догляду можливо зменшити негативні наслідки для стану шкіри та волосся взимку.

фото: Freepik

Перейти до вмісту