Ви тут:
Суспільство Україна 

Депутати пропонують повернути пільговий тариф на електроенергію для населення

У Верховній Раді з’явився проєкт Постанови про вжиття невідкладних заходів спрямованих на повернення пільгового тарифу на електроенергію для населення за перші 100 кВт год.

Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

Проектом Постанови пропонується надати доручення Кабінету Міністрів України невідкладно внести зміни до Фіксованих цін на електричну енергію для побутових споживачів наведених у Додатку 3 до Положення про покладення спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 червня 2019 року № 483 в частині встановлення тарифу на електроенергію населенню (у тому числі яке проживає в житлових будинках, обладнаних кухонними електроплитами) (у тому числі в сільській місцевості) за обсяг, спожитий до 100 кВт∙год електроенергії на місяць (включно) в розмірі 0,90 грн. за 1 кВт год (з податком на додану вартість).

“Прийняття проекту дозволить зменшити ціни/тарифи на електроенергію для найбідніших споживачів”, – йдеться у пояснювальній записці.

Нагадаємо, 28 грудня 2020 року Урядом було прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 1325 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 5 червня 2019 р. № 483» якою встановлено з 1 січня до 31 березня 2021 року фіксовані ціни на електричну енергію для побутових споживачів на рівні 168 копійок за 1 кВт*год (з урахуванням податку на додану вартість) та продовжено дію покладення спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії до 31 березня 2021 року.

Перейти до вмісту