Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Депутати облради розглянули структуру тарифів та звіти КП ПОР “Полтававодоканал”

29 січня під головуванням Івана Сидоренка відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань житлово-комунального господарства, енергозбереження, будівництва, транспорту та зв’язку.

У засіданні взяли участь перший заступник голови обласної ради Олександр Лемешко, заступники голови обласної ради Лілія Руроєва, Олексій Чепурко, заступник голови облдержадміністрації Євген Греков та депутати обласної ради, повідомили у Полтавській облраді.

Генеральний директор КП ПОР «Полтававодоканал» Василь Воротинцев доповів присутнім про структуру тарифів на водопостачання та водовідведення КП ПОР «Полтававодоканал» з 1 січня 2021 року, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 16 грудня 2020 року. За його словами, основними чинниками збільшення тарифів стали: зростання витрат на оплату праці, податків та зборів, збільшення вартості електроенергії, реагентів, будівельних матеріалів тощо.

Також під час засідання були розглянуті питання щодо інвестиційної, фінансово-господарської діяльності КП ПОР «Полтававодоканал» та стану розрахунків підприємства за спожиту електроенергію перед АТ «Полтаваобленерго». Василь Воротинцев зауважив, що на підприємстві постійно працюють над поліпшенням матеріально-технічного становища, зокрема, оптимізована робота аварійних бригад, проводяться планово-попереджувальні заходи, здійснюється робота щодо скорочення втрат води. З 1 червня 2019 року підприємство стало учасником ринку електроенергетики, що дозволяє закуповувати електричну енергію за нижчим тарифом.

Водночас невирішеним питанням залишається оплата електроенергії, спожитої впродовж 2012 – 2016 років. За словами генерального директора КП ПОР «Полтававодоканал» Василя Воротинцева, нині заборгованість перед АТ «Полтаваобленерго» становить понад 124 млн грн. У контексті даного питання депутати наголосили на необхідності підписання договору між КП ПОР «Полтававодоканал» та АТ «Полтаваобленерго» щодо реструктуризації боргу, аби уникнути нарахування штрафних санкцій та індексації основної суми заборгованості.

Під час засідання також обговорили ймовірні джерела поліпшення фінансового стану КП ПОР «Полтававодоканал». На думку депутатів, підприємству доцільно встановлювати загальнобудинкові засоби обліку води, активніше проводити роботу з боржниками, переглянути умови проведення ремонтно-будівельних робіт підрядниками.

На наступному тижні члени постійної комісії обласної ради з питань житлово-комунального господарства, енергозбереження, будівництва, транспорту та зв’язку планують проаналізувати звіти про фінансово-господарську діяльність ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго».

 

Система Orphus Поделиться на fb