Ви тут:
здоров’я Медицина Суспільство 

Де і коли робити щеплення від гепатиту: пояснення НСЗУ

У Національній службі здоров’я розповіли де і коли потрібно робити щеплення від гепатиту. Є п’ять основних типів вірусів гепатиту: А, В, С, D і Е. Але вакцина є не від усіх типів захворювання. 

“Найбільш ефективна профілактика гепатиту В – вакцинація. Щеплення від гепатиту В входить до Національного календаря щеплень. Першу дозу вакцини немовля отримує у пологовому будинку у першу добу життя. Якщо дитина через певні причини не отримала щеплення у пологовому будинку, тоді вакцину від гепатиту В їй зроблять у тому закладі охорони здоров’я, де батьки оберуть педіатра або сімейного лікаря”, – йдеться у поясненні НСЗУ.

Загалом діти отримують три дози вакцини упродовж перших шести місяців життя.

Вакцину проти гепатиту B було введено до програми імунізації дітей лише з 2001 року. Відповідно, усі, хто народився до 2001 року, скоріше за все не мають щеплення від гепатиту В. Вакцинація дорослих бюджетним коштом не передбачена. Проте можна придбати вакцину самостійно та зробити щеплення у свого сімейного лікаря: у його кабінеті або в кабінеті щеплень вашої амбулаторії. Так само і з вакциною від гепатиту А, яка відноситься до рекомендованих щеплень.

На приватному ринку доступна комбінована вакцина проти гепатитів А і В, яку можна використовувати для вакцинації дітей віком від 1 року та дорослих. Зокрема, у випадках підготовки до перебування у регіонах чи країнах з ризиком зараження не тільки гепатитом В, але й гепатитом А.

 

Система Orphus Поделиться на fb