Чим дихають полтавці: Полтавський обласний центр з гідрометеорології перевірив рівень забрудненості повітря
Працівники Лабораторії спостережень за рівнем забруднення атмосферного повітря Полтавського обласного центру з гідрометеорології на 4 –х стаціонарних постах відібрали у грудні місяці 2004 проб повітря по 10-ти інгредієнтам. При хіманалізі виявлено 0,1% проб з перевищенням ГДК (гранично допустима концентрація).
Передусім, повторюваність випадків з перевищенням максимально разової ГДК склала по оксиду вуглецю – 0,8%. Про це йдеться на сайті Полтавської міськради.
Результати систематичних спостережень показали, що в цілому, що середньомісячні концентрації контрольованих забруднюючих речовин становили: по формальдегіду – на рівні ГДК, діоксиду азоту – 0,8 ГДК, пилу – 0,7 ГДК, оксиду вуглецю – 0,6 ГДК, аміаку – 0,25 ГДК, фтористому водню – 0,4 ГДК, оксиду азоту та аміаку – 0,3 ГДК, хлористому водню – 0,1 ГДК, діоксиду сірки – 0,08 ГДК, розчинних сульфатів – 0,01 мг/м3.
Максимальна концентрація в приземному шарі міського повітря перевищувала максимально разову ГДК лише оксиду вуглецю в 1,2 рази.
Дослідження спектрального аналізу фільтрів з аерозолями засвідчили, що вміст в повітрі важких металів, а саме: кадмію, заліза, марганцю, міді, нікелю, свинцю, хрому, цинку нижче граничного рівня.
Зіставлення результатів вимірювань з листопадом поточного року свідчить, що середні концентрації дещо збільшились по пилу, оксиду вуглецю, по решті домішок залишились без суттєвих змін.
В порівнянні з середньорічними концентраціями 2019 року в атмосферному повітрі шкідливих домішок зменшився по пилу, оксиду вуглецю, діоксиду азоту, та формальдегіду. Концентрації інших забруднюючих речовин залишились без суттєвих змін.
Кислотно-лужна рівновага (рН) опадів в грудні коливалась в межах 5,8-6,0. Зафіксовані значення характеризують чисті атмосферні опади.