Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Чому сьогодні не можна давати обіцянки та клятви: народні прикмети на 3 січня

У День Святителя Петра заборонено давати обіцянки та клятви, піднімати з землі будь-які цінності, оскільки це призведе до втрат.

Про це повідомляє Depo.ua.

3 січня відзначають Петрів день. Саме зараз слід спостерігати за погодою, бо по ній можна передбачити, яким буде вересень – теплим або холодним. Святитель Петро – православний чудотворець. В народі свято отримало назву День Петра-полукорма, оскільки до того часу половина домашніх заготовок на зиму вже з’їдався.

Щоб захистити дім від злих сил, 3 січня клали срібний предмет на чільне місце (часто це була невелика ложечка). Вважалося, що після цього на шляху будуть зустрічатися злі люди.

Народні прикмети на 3 січня

Виходили на вулицю і голосно кричали. Якщо ехо було далеким, значить, скоро настануть сильні морози

Якщо в День Петра, 3 січня, світанок є червоним, значить, скоро почнеться завірюха

Якщо снігу мало, але досить сильні морози, значить, літо буде посушливим і спекотним. Крім того, з дня 3 січня передбачали погоду на вересень місяць.

Щоб не хворіти протягом усього року, у День Святителя Петра слід вмитися цілющою водою і при цьому вимовити змову: “Як вода обличчя мого торкнеться, так і тіло моє здоров’ям наллється. В ім’я Отця і Сина і Святого Духа. Амінь”. До речі, найчастіше цей змова використовували дівчата і жінки.

3 січня нікому не можна бажати здоров’я і щастя, інакше, як свідчать прикмети, все відбудеться з точністю до навпаки.

У День Святителя Петра, 3 січня, не можна підглядати і підслуховувати, оскільки, згідно з повір’ями, можна позбутися зору і слуху, придбати пов’язані з ними хвороби.

Заборонено давати обіцянки і клятви, піднімати з землі будь-які цінності, оскільки це призведе до втрат

В ніч на 3 січня велике значення надавали снам і намагалися їх тлумачити. Якщо сниться птах, значить, чекайте удачу в справах. Є їжу – до бідності, а пити вино – до успіхів у любовних пригодах і романтичних стосунках. Обійматися з ким-небудь 3 січня – до розлуки, а бачити кров у сні – до приїзду далеких родичів. Вважалося, що поганий знак – побачити в сні мило саме вночі 3 січня. Це віщувало смерть.

Якщо на землі 3 січня лежить багато снігу – рік буде родючим

Морозна погода і невелика кількість снігу 3 січня віщували посушливі дні влітку

Якщо в лісі далеко і виразно чується відлуння – за прикметами, чекайте сильних морозів у найближчі дні

Якщо людина народилася 3 січня, значить, він буде дуже господарським

Якщо сніг не випав до 3 січня – чекай неврожаю

Якщо в день 3 січня зробити оберіг для решти припасів, поклавши дві скіпи поверх зерна хрест навхрест, то його не чіпатимуть миші, і хліба вистачить до наступного врожаю.

Система Orphus Поделиться на fb