Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Чому не варто купувати корм для тварин на вагу, – розповіли у Держпродспоживслужбі

Чимало власників домашніх тварин купують корм для своїх улюбленців на вагу. А от ветеринари і досвідчені власники застерігають господарів собак і котів не купувати корм у такий спосіб.

На сайті ГУ Держпродспоживслужби Полтавщини розповіли: чому не бажано купувати корм на вагу.

Термін придатності. Відсутність фабричної упаковки робить можливими махінації з термінами придатності. Деякі недобросовісні продавці реалізують на вагу прострочений корм або той, у якого термін придатності добігає кінця.

Сухий корм у відкритій пачці може зберігатися тільки місяць виключно в разі, якщо упаковка закривається герметично або ж має спеціальну zip-застібку. Купуючи корм на вагу, власник тварини не може знати, коли саме була відкрита ця пачка, і тому ризикує придбати неякісний продукт.

До речі, відсутність фабричної упаковки може стати приводом ще для однієї махінації недобросовісних продавців: підміни дорогого корму, схожого на нього, значно дешевшим.

Вологість. Якщо в магазині підвищена вологість, що нерідко буває в зоомагазинах, волога може проникати у відкриті пачки.

А це призводить до псування продукту і до розмноження патогенних мікроорганізмів, таких як бактерії або грибки. Поївши такого “частування” вихованець ризикує отримати сильне харчове отруєння.

Пил. У приміщенні, куди протягом дня заходить безліч людей, що заносять вуличний пил на взутті та одязі, стерильної чистоти не буде ніколи. Весь пил осідає на меблях, стінах, підлозі і на інших предметах, у тому числі і на упаковках з кормом.

Потрапляючи всередину відкритої пачки, пил погіршує якість продукту і навіть може стати причиною алергії або інфекційних захворювань у тварин, які поїдять такого корму.

Кисень. Щоб корм у фабричних пачках довго зберігався і при цьому зберігав свої корисні якості, на виробництві з упаковки видаляють кисень, а на його місце закачують нейтральний газ. Він не вступає в окислювальну реакцію з продуктом, який завдяки цьому може зберігатися в закритому вигляді дуже довго.

Але як тільки цілісність упаковки порушується, туди потрапляє кисень, що приводить до окислення жирів, що містяться в кормі, а це погіршує якість продукту. Навіть при зберіганні відкритої пачки в домашніх умовах, з неї рекомендується після кожного використання максимально видаляти повітря, а край пакета перекручувати або зав’язувати якомога тугіше.

До того ж при розфасовці кормів на вагу використовують совок для сипучих продуктів, причому зазвичай їх кількість обмежена 1-2 екземплярами на весь магазин. Тобто, одним і тим же совком розвішують різні корми, частинки яких і залишаються на його поверхні. А це може бути небезпечно, особливо в тому разі, якщо тварина страждає непереносимістю будь-якого продукту. І немає ніякої гарантії того, що алерген не потрапить у корм, будучи занесеним туди з продукту іншої марки в процесі зважування.

До того ж, ці пристосування найчастіше бувають виготовлені з пластику, який збирає і вбирає в себе весь бруд і жир, а тому такий совок нерідко стає причиною сильної інтоксикації тварини або ж важкої алергічної реакції.

Отож, купуючи корм на вагу, зважте всі плюси і мінуси – економлячи на кормі – ви можете витратитися на лікування тварини. Кіт або собака можуть отруїтися, поївши неякісного, простроченого або окисленого корму, насиченого хвороботворною мікрофлорою.

фото ілюстраційне

Система Orphus Поделиться на fb