Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Чому ми не любимо понеділок: причини

Понеділок – це день тижня, який ми не любимо, починаємо в поганому настрої й ще зранку чекаємо його завершення. Не завжди це пов’язано з початком робочого тижня.

Як правило, в цьому є більш серйозні психологічні причини, пише 24 канал.

Природний ритм вашого тіла

Існують фізіологічні фактори, які стосуються природного циклу організму. Особливо порушення цього циклу впливає на людей, які мають традиційний графік роботи. Звідси зрозуміло, що в період суботи та неділі наше тіло розслабляється, ми маємо інший режим сну та відпочинку. Тому до понеділка природний ритм тіла “збивається”.

Втрата свободи

Ми психологічно налаштовані на те, що субота та неділя – це можливість відпочити від усього. Тому, навіть, якщо ці дні сильно завантажені, ми все одно вважаємо себе вільними від роботи. Коли настає понеділок, ми налаштовуємо себе на робочий лад і впевнені в тому, що втратили “свободу вихідних”.

“Найбільш поширеною причиною, через яку люди вважають понеділок настільки складним, є те, що два дні свободи та насолоди закінчилися”, – вважав перський поет Гафіз.

Ми не любимо свою роботу

Ще однією причиною того, що ми не любимо понеділок є неприязнь до нашої роботи або стрес, який вона може викликати. Особливо це стало помітно в період пандемії. Навіть якщо робота нам подобається, ми все одно можемо негативно ставитися до колег, до керівника або просто боятися захворіти на Covid-19 на робочому місці.

“Незалежно від того, чи це вибагливий начальник, чи недоброзичливі колеги, почуття тривоги та депресії можуть початися ще в неділю ввечері, ускладнюючи задоволення від виходу на роботу в понеділок”, – зауважував Гафіз.

Ми не підготувалися до дня

Понеділок може бути важким ще й в тому випадку, якщо ми не підготувалися до початку тижня. Це стосується як психологічної, так і фізичної підготовки.

Соціум

Усі навколо нав’язують нелюбов до понеділків. Через це ми на підсвідомому рівні відчуваємо апатію до цього дня. Навіть попри те, що в нас це може бути вихідний або коли ми йдемо на роботу, яку любимо.

“Ми живемо в соціумі, де переважна більшість ставиться до робочих днів, опираючись на позицію “TGIF”, тобто вважає понеділки загальним ворогом”, – вважав американський художник Штемпфіг.

Баланс між особистим життям та роботою

Якщо ми багато працюємо, то рано чи пізно наш організм стомлюється. Особливо ця втома відчувається в понеділок. Наш розум “дає” нам вказівки про те, що ми не змогли в суботу та неділю приділити час для своїх рідних чи навіть для себе. Отже, ми не змогли знайти баланс на вихідних і тому понеділок вважається важким та похмурим.

Невідомість

Ще однією причиною нелюбові понеділків є невідомість наступних днів. Тобто ми не знаємо, чого чекати впродовж усього тижня. Особливо ця невідомість нас лякає в період пандемії. Ми боїмося звільнення, хвороби, отримання більших навантажень тощо.

Жити вихідними

Багато людей не люблять свою роботу, тому ще в понеділок з нетерпінням чекають вихідні. Не варто жити вихідними. Краще насолоджуватися кожним моментом і знаходити позитив у кожному дні, а не лише в суботі чи неділі.

Система Orphus Поделиться на fb