Ви тут:
Суспільство 

Американські вчені винайшли спосіб контролювати с/г шкідників без пестицидів

Науковці ISCA змогли генетично модифікувати рослини рижію, щоб отримувати спеціальний феромон, який має властивість відлякувати сільськогосподарських шкідників. Такий метод називають справжнім проривом та майбутнім захисту рослин без пестицидів.

Про це у своїй статті написав Джоан Конроу з Корнельського наукового альянсу, пише сайт Сепурагро.

Конроу зазначає, що феромони та інші семіохімікати належать до наступного покоління стійких засобів боротьби з комахами. Вони захищають врожаї, відлякуючи комах-шкідників від рослин, не даючи їм розмножуватися, та іншим чином — контролюючи їхню поведінку. Цей підхід захищає навколишнє середовище, одночасно усуваючи проблеми, викликані залишками інсектицидів на продуктах харчування та комахами, що виробляють стійкість до пестицидів.

Наразі статеві феромони комах виробляються синтетичним шляхом — це дорогий процес, який потребує або нафту, або рослинні олії як вихідну сировину для забезпечення вуглеводневих ланцюгів як будівельного матеріалу.

Таке революційне дослідження здійснює ISCA — «зелена» сільськогосподарська технологічна компанія, що базується в Ріверсайді (штат Каліфорнія, США) у співпраці з університетом Лунда у Швеції.

«Контроль над шкідниками за допомогою феромонів — це майбутнє захисту рослин. Проривний біологічний синтез феромонів ISCA сприятиме зростанню сільського господарства на більш прибуткове та стійке підприємство», — сказав генеральний директор ISCA Аген Мафра-Нето.

фото News.Agropages.com

Система Orphus Поделиться на fb