Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Актори театру Гоголя у Полтаві відіграли ювілейну 150-ту виставу “Ніч перед Різдвом”

3 грудня актори Полтавського театру імені М.В. Гоголя відіграли 150-у ювілейну виставу “Ніч перед Різдвом”.

Про це на своїй сторінці у фейсбук написала артистка театру Гоголя Лідія Кретова.

“Сьогодні відбулась 150-та ювілейна вистава “Ніч перед Різдвом”, яка йде на сцені Полтавського театру ім. М. В. Гоголя більше ніж 25 років”, – написала артистка театру.

“Ніч перед Різдвом” – це феєрична музична комедія на 2 дії, триває 2 години. Історія про неймовірні події в ніч на Різдво, яку розповідає сам Микола Васильович Гоголь.

“Разом з ним ми поринаємо в казкову атмосферу місячної зимової ночі з веселими колядками,  “філософськими розмовами” чоловіків на підпитку, жіночими плітками, витівками нечистої сили та палким коханням,  заради  якого і Чорта осідлаєш, і черевички у самої цариці дістанеш. І все це замішано на іскристому гуморі, соковитих образах персонажів”, – йдеться в описі вистави на сайті театру.

Прем’єра вистави відбулася 5 січня 1995 року. Головні ролі тоді виконали Маргарита Томм (Оксана) та Олександр Сницький (Вакула). У подальші роки роль Оксани виконувала і актриса Ніна Савченко, і Юлія Орлова, нині – Лідія Кретова. Їхнім партнером став Сергій Озерянко, який зараз виконує цю роль. Гоголем ще деякі глядачі пам’ятають актора Валерія Івакіна, в подальші роки – актор Богдан Чернявський. Капосного Чорта у прем’єрний рік грали Олександр Любченко та Володимир Філатов, нині – Сергій Жмурко. Незмінним і незамінним у цій постановці залишається народний артист України Василь Голуб. Він вже 25 років неперевершено грає роль Чуба. Також 25 років грають у цій музичній постановці  заслужена артистка Укараїни Катерина Філатова та Людмила Тимофєєва, які втілюють образ Солохи, повідомляють на сайті театру.

 

 

 

ФОТО з сайту театру

Система Orphus Поделиться на fb