Ви тут:
Суспільство ТОП-новина 

27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

27 січня у світі вшановують пам’ять жертв Голокосту. Пам’ятна дата, запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року.

Дата 27 січня обрана не випадково: саме цього дня 1945 року солдати 1-го Українського фронту з лав Радянської Армії визволили в’язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцимі, інформує wikipedia.

За час існування цього концтабору в ньому загинуло, за різними оцінками, від 1,5 до 2,2 млн людей. За загальними оцінками, жертвами масового знищення євреїв під час Другої світової війни, стали близько 6 млн людей, зокрема 1,5 млн дітей.

“Голокост, що призвів до винищування однієї третини євреїв і незліченних жертв з числа представників інших меншин, буде завжди служити всім народам застереженням про небезпеки, що таять у собі ненависть, фанатизм, расизм і упередженість”, — йдеться в резолюції ГА ООН.

Генеральна Асамблея ООН закликала держави-члени розробити просвітницькі програми, щоби наступні покоління зберегли пам’ять про цю трагедію.

Уперше Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту відзначили в усьому світі у 2006 році.

Фото: ukr.media

Система Orphus Поделиться на fb