Ви тут:
Суспільство 

2 січня — святого Гната: звичаї та прикмети дня

Православна церква шанує пам’ять Ігнатія Богоносця – священномученика Стародавньої Церкви.

Про це інформує Radiotrek.rv.ua.

Про життя Ігнатія відомо небагато. Він є першим великим християнським письменником з неєврейського середовища і неєврейського походження. Так як грецька мова послань його недосконала, є припущення, що він був сирійцем.

Ігнатій відомий як автор семи послань, які дійшли до нас. Вони були написані ним в період подорожі під вартою в Рим, де він постраждав за Христа в 107 році. Його кинули на арену до левів.

2 січня – другий день року в григоріанському календарі. У народі цю дату називали Ігнатій Богоносець. Говорили, який Гнат, таким і серпень буде.

У народі вважали, що 2 січня потрібно захищати житло від підступів злих духів.

З цією метою брали в руки ікони і ходили з ними навколо будинку. Вірили, що цей ритуал допоможе не тільки захиститися від злих духів, але ще від бідності і голоду. 

Починали готуватися до святкування Різдва. Господині прибирали в будинках, запасалися продуктами до свята, готували святковий одяг. Молодь і діти вчили пісні і колядки.

Народні прикмети на 2 січня:

На Гната струшували сніг з дерев і чагарників. Чим більше вийде струсити, тим багатшим буде урожай;

Іній на деревах – до ясної погоди;

Зоряне небо віщує багатий урожай;

Якщо синиці голосно цвірінькають, то похолодання буде затяжним;

Яка погода 2 січня, таким і серпень буде: морозно і сонячно – ясним і спекотним, сльота і хуртовина – до дощів і холодів.

Система Orphus