Ви тут:
Відео Суспільство ТОП-новина Україна 

16 січня – День пам’яті захисників Донецького аеропорту

16 січня в Україні відзначають День пам’яті захисників Донецького аеропорту. Бої за Донецький аеропорт – одні з найзапекліших у війні на сході України.

Про це йдеться у повідомленні Командування Сухопутних Військ Збройних Сил України.

Оборона Донецького аеропорту тривала з 26 травня 2014 року по 20 січня 2015 року. За цей час українські військові обороняли стратегічно-важливий аеропорт від окупантів. Загалом оборона терміналів аеропорту тривала 242 дні.

Звитяжна оборона летовища стала символом незламності та бойового духу нашого війська, а захисники терміналів за мужність і безстрашність отримали почесну назву «кіборги».

Перший бій між українськими оборонцями та проросійськими бойовиками за встановлення контролю над Донецьким аеропортом відбувся наприкінці травня 2014 року. Українські військовики утримували старий та новий термінали аеропорту, опорним пунктом українських сил було селище Піски – через нього захисникам аеропорту поставляли провізію та боєприпаси, через нього здійснювалася ротація бійців. У цьому ж селищі була розгорнута артилерія вогневої підтримки.

У Донецькому аеропорту та селищі Піски воювали спецпризначенці 3-го окремого полку, бійці 79-ї, 80-ї, 81-ї, 95-ї окремих аеромобільних та 93-ї окремої механізованої бригад, 57-ї окремої мотопіхотної бригади, 90-го окремого аеромобільного та 74-го окремого розвідувального батальйонів, бійці полку «Дніпро-1», Добровольчого українського корпусу (ДУК) та інші.

У період з 18 до 21 січня 2015 року внаслідок підриву російськими гібридними силами нового терміналу загинули 58 «кіборгів», і 21 січня військове командування вирішило відвести українських військовослужбовців з повністю зруйнованої і непридатної для оборони будівлі.

 

В боях за Донецький аеропорт загинуло понад 100 українських військових, близько 440 – зазнали поранень. У різний період в аеропорту й прилеглому селищі Піски воювала велика кількість військовослужбовців, значну частину з яких складали військовослужбовці Сухопутних Військ Збройних Сил України. Багатьох із них відзначено державними нагородами, деяких – посмертно.

Фото Sergei Loiko, “Радіо свобода”

Відео: “Радіо свобода”

Система Orphus