Ви тут:
PROвсе Полтавщина Суспільство 

Жива ялинка в горщику – екотренд новорічних свят

Ялинка в горщику – не лише екологічно, а й стильно. Після новорічно-різдвяних свят таке деревце можна залишити рости на балконі чи висадити на подвір’ї.

Купувати краще у спеціальних магазинах чи в лісгоспах і лише за кілька днів до свята. Адже доволі часто продавці неспеціалізованих точок хвойних дерев у горщиках або контейнерах не дотримуються норм вирощування. Наприклад, трапляється пошкодження кореневої системи чи неправильно підібраний ґрунт, і тоді рослина може загинути.

На що звернути увагу при виборі живої ялинки в горщиках:

  • Перш за все оберіть саме той вид хвойного дерева, який найкраще буде рости саме у вашій місцевості. Найлегше доглядати за ялинкою звичайною, ялицею і ялиною канадською Конікою.
  • Огляньте саму ялинку, вона має бути вся зеленою, без жовтих гілочок та не осипатися коли до неї доторкаєтеся.
  • Обирайте молоді дерева, бо вони краще приживаються при пересадці у ґрунт.
  • Подивіться уважно на корінну систему дерева, вона має бути не обрізана.
  • Зверніть увагу і на ґрунт в якому посаджена ялинка, він не повинен бути пересушеним або надто вологим.

Для адаптації рослина має постояти кілька днів у прохолодній частині квартири чи будинку (лоджія, балкон, гараж). Потім можете сміливо переносити до будинку й прикрашати. Ялинку в горщику не рекомендують обтяжувати  іграшками та гірляндами. До речі, штучний сніг теж може пошкодити гілки. Встановлювати її краще якомога далі від джерел тепла і не забувати про полив. Під час свят підживлювати не потрібно.

Екологічну та стильну ялинку в горщику можна придбати і в Полтаві. Їх вартість залежить від розміру, висоти та виду деревця: від 50 грн і до кількох тисяч гривень. Живу ялинку в горщику продають у магазинах Агроцентру “Світ рослин”. Окрім цього, новорічне деревце можна обрати на сайті “Світ рослин”, а забрати у магазинах. Найближчим часом вони з’являться у садово-ландшафтному центрі “Гринпол”.

Після свят ялинку можна винести на балкон, лоджію, гараж – адаптовувати її до вулиці. А вже навесні висадити в ґрунт.

У центрі альтернативного озеленення розповіли, як правильно це зробити:

За першої ж можливості дерева потрібно пересадити в ґрунт, але не пізніше березня. Якщо не встигнете, то краще вже залишити в контейнері до найближчої осені чи відкласти пересаджування на наступний рік. Догляд за деревом у контейнері аналогічний тому, що й за висадженим у відкритий ґрунт.

Місце для висаджування дерева потрібно обрати з урахуванням підземних трубопроводів, прокладених комунікації, віддалено від доріг, тротуарів та будівель. Якщо ялині у Вас сподобається, вона ростиме досить швидко і двадцятиметрове дерево може завдати клопоту.

Дуже важливо, щоб коренева шийка не була заглиблена. Верхні корені мають бути на глибині не більше 5 см. нижче поверхні ґрунту, але й не стирчати з-під землі. Мішковину, в котру загорнутий ком з коренем можна і не знімати, але потрібно переконатися, що між оболонкою і комом немає порожнин. В будь-якому випадку необхідно щільно втрамбувати ґрунт – витиснути повітря. Навколо стовбура потрібно насипати вал, щоб зручно було в подальшому ялинку поливати. Замульчувати.

Після того, як дерево пересадили, його необхідно зафіксувати. Це зручно зробити за допомогою 3-4 розтяжок. Робиться це для того, щоб вітер не розгойдував ялинку – інакше корінь також буде рухатися і вкорінитися (прижитися на новому місці) дереву буде дуже складно. Не забудьте обмотати місце фіксації до стовбура якоюсь ганчіркою, щоб не пошкодити кору.

Рясно полити дерево. Мінімум 3 відра води Ви маєте влити, щоб, по-перше, забезпечити дерево вологою, а по-друге витиснути із порожнин ґрунту зайве повітря. Вода дуже необхідна рослинам і взимку.

До кінця лютого обрізати, вкоротити всі минулорічні гілочки (пагони) ялинки приблизно наполовину. Окрім центрального вертикального. При викопуванні дерев більша частина кореневої системи залишилась на плантації, тому ми маємо збалансувати підземну і надземну частини рослини, інакше корінь не зможе забезпечити верхню частину вологою та поживними речовинами, дерево загине. Ялина прекрасно перенесе обрізування. Придивіться до гілочок – на кожній є багато брунечок, із котрих виростуть гілочки і ялина буде ще пухнастішою. При обрізування пильнуйте – на пагоні має залишитися 2-3 брунечки. Проте з соснами так не можна, – там доведеться зрізати 2-3 яруси нижніх гілок.

Наприкінці березня пролити дерева розчинами стимуляторів коренеутворення. Рекомендуємо препарат Radifarm. Потрібно вилити під кожне дерево відро розчину (25 мл. концентрату).

На початку квітня підживити дерева добривами з максимальним вмістом фосфору. Це допоможе нарощуванню кореневої системи. В травні можна дати більше азоту. Червень-липень – збалансовані добрива, з однаковим вмістом макроелементів. Починаючи з серпня виключити із раціону азот, давати більше калію та фосфору.

Ялини, дугласії та ялиці влітку поливати щодня! Сосни можна не так часто – тричі чи двічі на тиждень.

Фото: freepik, unsplash

Система Orphus