Жіночий футбол: українки перемогли чорногорок та зберегли шанси поборотися за вихід на Євро

У заключному поєдинку групового раунду кваліфікації Євро-2022 жіноча збірна України на своєму полі здобула надважливу перемогу над командою Чорногорії.

Як розповіли в УАФ, перемоги над Ірландією (1:0) та Грецією (4:0) дозволили синьо-жовтим претендувати на друге місце у групі. Для продовження боротьби за вихід на Євро-2022 українкам в останньому матчі групового турніру треба було обігрувати чорногорок та сподіватися, що ірландки не переможуть німкень. У разі нічиєї в Києві нас влаштовувала лише поразка конкуренток.

Досить швидко команди обмінялися голами. На п’ятій хвилині Басанська реалізувала пенальті, зароблений Панцулаєю, однак незабаром Джокович після передачі з правого флангу зрівняла рахунок.

Далі ініціативою володіли по черзі обидві команди, проте гостріше атакували українки. На 17-й хвилині після контратаки пройшов навіс у штрафний майданчик, проте м’яч після удару Хімич з лінії воріт вибила суперниця. Незабаром непоганого пострілу поруч зі штангою завдала Куніна, пізніше Андрущак з підбору поцілила вище воріт. Суперниці відповіли ударом Куч, з яким упоралася Самсон.

На початку другого тайму Божич полегшила завдання для українок, отримавши другу жовту картку. В чисельній більшості господарки притисли чорногорок до їхніх воріт. Синьо-жовті завдали кількох небезпечних ударів повз ворота, а на 74-й хвилині врешті вийшли уперед: Куніна замкнула подачу Овдійчук з лівого флангу.

Пізніше Козлова мала непоганий момент, але чорногорок врятувала воротар. У підсумку українки втримали перевагу та здобули важливі три очки. Враховуючи поразку ірландок у паралельній грі, наша команда піднялася на другу сходинку в групі та продовжить боротьбу в плей-офф відбору Євро-2022, матчі якого заплановані на квітень 2021 року.