Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Збереження заробітку працівникам, які проходять військову службу: роз’яснення управління Держпраці Полтавщини

Однією з гарантій для працівників, які проходять військову службу є збереження робочого місця та компенсація із бюджету середнього заробітку.

Щодо збереження середнього заробітку за працівникам, які проходять військову службу розповів головний державний інспектор Богдан Козубенко.

Так, відповідно до ч.3 ст. 119 КЗпП України за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб – підприємців, у яких вони працювали на час призову. Таким працівникам здійснюється виплата грошового забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”.

Обчислення середньої заробітної плати таким працівникам проводиться відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.2020р.

Пунктом 2 Порядку встановлено, що у всіх випадках, крім оплати часу відпусток та компенсації за невикористані відпустки, обчислення середньої заробітної плати проводиться виходячи з виплат за останні два календарних місяці роботи, що передують події, з якою пов’язана відповідна виплата.

Подією, з якою пов’язане обчислення середньої заробітної плати працівникам, на яких поширюються гарантії, передбачені ч.3 ст. 119 КЗпП України є вступ працівника на військову службу.

Система Orphus