Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

Законодавство суворо забороняє медикам коментувати стан пацієнта, – Вікторія Лоза про лікарську таємницю

Директор Департаменту охорони здоров’я міськради Вікторія Лоза нагадала про лікарську таємницю. Тема, якої стала дуже актуальною під час пандемії COVID-19.

“Я цілком розумію прагнення журналістів зробити свої матеріали більш яскравими, наповнити цікавими деталями, додати достовірності, отримати фахові коментарі медиків. Однак при цьому ми не можемо переходити тонку межу, за якою – порушення прав людини, неповага, приниження, хайп на чиємусь горі. Законодавство суворо забороняє медикам коментувати стан пацієнта, розголошувати діагноз, вдаватися у зайві подробиці щодо лікування. А надто, коли мова йде про неповнолітніх. Усі ці дані можуть оприлюднюватися лише самими пацієнтами або їхніми родичами. Перелік винятків – невеликий і вичерпний. Звісно, це не завжди реально, особливо, коли людина перебуває у реанімації. Але ми повинні поважати й охороняти право кожного на особисту приватність. Випадки, коли лікарі телефоном пояснюють журналістам, чому допомога надавалася саме в такому обсязі, який діагноз вставлено, які препарати чи процедури призначено – абсолютно неприпустимі”, – написала Вікторія Лоза.

Зараз медична галузь у місті має велику підтримку і розуміння з боку полтавських журналістів, і хотілося б, щоб наші стосунки залишалися такими надалі.

“Думаю, разом ми зможемо досягти балансу між читабельністю матеріалів, кількістю лайків, якісним інформуванням полтавців – і повагою до кожної особистості, надійним захистом тих даних, оприлюднення яких може зробити людину надзвичайно вразливою, травмувати або знецінити. Тож запрошую журналістів, юристів, активістів обговорити це складне питання . Будемо разом напрацьовувати алгоритм, шукати баланс і порозуміння. Пишіть про свою готовність брати участь під цим постом у коментарях, щоб ми могли підібрати формат зустрічі з урахуванням кількості бажаючих”, – додала Лоза.

Також вона повідомила, що Департамент направив на лікарні листи з нагадуванням про поняття лікарський таємниці, необхідність її зберігання та відповідальність за порушення.

Система Orphus