Ви тут:
Культура Суспільство Україна 

За кінопремію “Золота дзиґа”, окрім фільмів, боротимуться й серіали

У 2021 році Українська кіноакадемія вперше вручить Національну кінопремію в номінації “Найкращий оригінальний серіал”. Лауреата оголосять під час V кінопремії “Золота дзиґа”.

Подати заявку на розгляд зможуть оригінальні ігрові українські серіали, що мають посвідку національного фільму та у яких була прем’єра на загальнонаціональному телеканалі або онлайн-платформі, пояснюють на сайті Української кіноакадемії.

“Останнім часом ми побачили, наскільки виросла не лише кількість, а й якість українських серіалів. Українські глядачі побачили драматичні підліткові переживання у “Перших ластівках”, засновану на повісті Івана Нечуя-Левицького комедію “Спіймати Кайдаша”, драмеді про дорослішання “Секс, Інста і ЗНО” та інші. Зважаючи на те, що в теле- та вебпросторі з’явилися дійсно достойні претенденти на звання кращих, Українська кіноакадемія пішла шляхом колег кіноакадемій інших країн і запровадила нову номінацію “Найкращий оригінальний серіал”, аби відзначати досягнення і в цій галузі кінематографу”, – зазначила виконавча директорка Української кіноакадемії Анна Мачух.

Вибір переможця в номінації “Найкращий оригінальний серіал” відбудеться в 2 етапи: 1-й – голосування всіма членами Кіноакадемії та формування трійки номінантів; 2-й етап – голосування за переможця в номінації Правлінням та Наглядовою Радою.

Прийом заявок для участі у Кінопремії стартує 10 грудня 2020 року і триватиме до 28 лютого 2021-го. На конкурс кінопремії можуть подаватись фільми, прем’єри або прокат яких відбувся в період з 1 січня 2020 року до 28 лютого 2021 року, йдеться у регламенті кінопремії.

До участі допускаються українські фільми, які відповідають наступним вимогам:

  • повнометражні ігрові та анімаційні фільми, які були в українському кінопрокаті хоча б тиждень у період з 1 січня 2020 року до 28 лютого 2021 року;
  • повнометражні документальні, короткометражні ігрові, короткометражні анімаційні фільми, які були в українському прокаті хоча б тиждень або брали участь у конкурсі кінофестивалю з історією щорічної діяльності не менше 5 років та наявністю професійного журі в період з 1 січня 2020 року до 28 лютого 2021 року.
  • всі репліки іноземною мовою мають бути субтитровані, озвучені або дубльовані українською мовою.
Система Orphus