Ви тут:
Комуналка Полтавщина Споживач Суспільство 

За чий кошт встановлюють індивідуальні газові лічильники, – пояснення “Полтавагаз”

Особливості встановлення газових лічильників споживачам визначаються Законом України “Про забезпечення комерційного обліку природного газу”.

Відповідно до ст.3 цього Закону, фінансування робіт з оснащення лічильниками газу населення можливе за рахунок:

-коштів суб’єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території;

-коштів відповідного бюджету, крім фінансування з місцевих бюджетів;

-інших джерел, не заборонених законодавством.

Цією ж статтею Закону закріплене право побутових споживачів забезпечувати встановлення індивідуальних лічильників самостійно. При цьому порядок і розміри компенсації витрат на придбання та встановлення приладів обліку природного газу визначаються Кабінетом Міністрів України.

Що ж стосується встановлення приладів обліку коштом Оператора ГРМ, то постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг затверджено План розвитку газорозподільної системи на 2020 – 2029 роки газорозподільного підприємства АТ “Полтавагаз” та визначено джерела фінансування, де кошти на встановлення індивідуальних лічильників газу у 2020 році не передбачено.

“Нині чекаємо на схвалення НКРЕКП Інвестиційної програми АТ “Полтавагаз” на 2021 рік. Якщо в ній державний регулятор врахує можливість безкоштовного встановлення лічильників газу споживачам у наступному році, про це обов’язково повідомимо на своїх інформаційних ресурсах”, – повідомили у “Полтавагазі”.

Система Orphus