Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

З початку року в Україні зафіксували 12 випадків правцю

З початку 2020 року в Україні виявили 12 випадків правцю. З них 5 випадків серед дітей 10–14 років, 1 — 15–17 років та у 6 дорослих. Цьогоріч випадки правця фіксували у Волинській, Миколаївській та Вінницькій (по 2), Рівненській, Львівській, Чернігівській, Київський, Полтавській та Харківській (по 1) областях.

Про це йдеться на сайті Центру громадського здоров’я.

Останній випадок – у Волинській області у 59-річного чоловіка. На п’ятий день чоловік потрапив у відділення реанімації, де йому і встановили діагноз «правець».

“У хворого був тяжкий стан: запаморочення, закинута голова, напружені м’язи спини та шиї, періодичні генералізовані судоми, прогресуюче оніміння мімічних м’язів (сардонічна посмішка), тризм (спазм) м’язів обличчя. Останнє щеплення проти правця чоловік отримав у 2006 році”, – йдеться у повідомленні.

Правець — це інфекційне захворювання, що передається під час контакту зі спорами бактерій Clostridium tetani. Інфікуватися можливо через потрапляння бруду в рану, внаслідок укусів тварин чи травмування гострими предметами, уламками деревини. Від людини до людини це захворювання не передається.

Без вчасної медичної допомоги хвороба може призвести до смерті.

Вакцинацію для профілактики правця, дифтерії та кашлюка відповідно до Календаря щеплень здійснюють у 2 місяці (перше щеплення), у 4 місяці (друге щеплення), у 6 місяців (третє щеплення), у 18 місяців (четверте щеплення). Ревакцинація відбувається у 6 років та 16 років. З 26 років планова ревакцинація для дорослих обов’язкова щодесять років.

Вакцина від правця та дифтерії безоплатна. Для найкращого захисту варто робити щеплення вчасно.

Система Orphus