Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Юрист правової допомоги допоміг полтавці захистити права споживача комунальних послуг

Фахівець Полтавського бюро правової допомоги, адвокат Артем Пархоменко допоміг 85-річній жінці захистити права споживача комунальних послуг.

До Полтавського бюро правової допомоги звернулася 85-річна жінка, яка розповіла, що мешкає у багатоквартирному будинку, у якому централізоване опалення. Через невеликий розмір пенсії має незначну заборгованість за теплопостачання, яка виникла нещодавно через проблеми зі здоров’ям і витратами на лікування. Жінка намагається її погашати поступово, настільки, наскільки вистачає пенсії. Отримавши пенсію у меншому розмірі ніж зазвичай жінка звернулася до органів Пенсійного фонду України, де їй було повідомлено, що з її пенсії здійснюється стягнення заборгованості на підставі постанови державного виконавця.

Надання правової допомоги полтавці у даній справі було доручено фахівцю Полтавського бюро правової допомоги, адвокату Артемові Пархоменку.

“На самому початку вдалося з’ясувати, що стягнення здійснюється на підставі постанови державного виконавця одного із районних у місті Полтаві відділів державної виконавчої служби. Звернувшись туди було встановлено, що виконавче провадження відкрито на підставі судового наказу, виданого Октябрським районним судом міста Полтави, згідно якого із жінки мали стягнути близько 26 тисяч гривень разом із судовим збором. Вивчивши матеріали судової справи, які стали підставою для видачі судового наказу, зрозуміли, що судовий наказ виданий на підставі заяви ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» про стягнення на їх користь заборгованості за теплопостачання і доцільним є оскарження цього судового наказу”, – розповів юрист.

Фахівець склав заяву про скасування судового наказу, яка була подана до суду, що видав судовий наказ.

“До заяви про видачу судового наказу заявником було додано лише розрахунок заборгованості та штрафних санкцій, а також договір про надання відповідних послуг, який лише частково охоплював період нібито наявної заборгованості. В той же час залишено поза увагою, той факт, що Клієнтка неодноразово зверталася із заявою до надавача послуг бо якість наданих послуг не відповідала тій, що визначена договором, тому плата за надану послугу підлягала перерахуванню у бік зменшення. Не надано також і доказів користування клієнткою послугами у обсязі, що був вказаний у розрахунку, тому в даному випадку заборгованість не є безспірною. А відтак вимоги щодо стягнення заборгованості мали розглядатися у порядку позовного провадження з повідомленням сторін та наданням можливості боржнику надати свої заперечення щодо вимог, які були пред’явлені», – зазначив Артем Пархоменко.

Вивчивши заяву про скасування судового наказу, місцевий суд погодився із доводами, що містилися у ній та скасував судовий наказ, наслідком чого стало закриття виконавчого провадження та повернення коштів, що вже були стягнуті з клієнтки.

Таким чином, завдяки діям фахівця безоплатної правової допомоги не допущено безпідставне стягнення грошових коштів та захищено права жінки.

У випадку наявності невирішених правових питань, отримати правову допомогу має можливість кожен, звернувшись до Полтавського бюро правової допомоги, що розташоване за адресою: місто Полтава, вулиця Міщенка 2, телефон (0532) 50-27-29, де кваліфіковані фахівці бюро охоче та безкоштовно нададуть Вам необхідні роз’яснення та допомогу.

Система Orphus