Ви тут:
Прес-релізи Суспільство Україна 

ЄС ухвалив глобальний режим санкцій у сфері прав людини

7 грудня Рада ЄС ухвалила рішення та постанову, які впроваджують глобальний режим санкцій у сфері прав людини.

Як повідомили у Представництві Європейського Союзу в Україні, вперше Європейський Союз забезпечує себе механізмом, що дозволить запроваджувати обмежувальні заходи проти осіб, організацій та інституцій, у тому числі державних і недержавних суб’єктів, відповідальних, залучених або причетних до серйозних порушень та зловживань у сфері прав людини, незалежно від місця їх вчинення.

Такі обмежувальні заходи передбачатимуть заборону на в’їзд до ЄС для осіб та замороження активів для осіб та організацій. Окрім того, на території Європейського Союзу буде заборонено прямо чи опосередковано виділяти кошти особам та організаціям, які входять до санкційного списку.

“Обмежувальні заходи застосовуватимуться стосовно таких дій, як геноцид, злочини проти людства та інші серйозні порушення або зловживання у сфері прав людини (наприклад, катування, рабство, позасудові вбивства, свавільні арешти чи затримання). Інші порушення прав людини чи зловживання у цій сфері також можуть підпадати під дію режиму санкцій, якщо ці порушення чи зловживання характеризуються розповсюдженістю, систематичністю або ж спричиняють серйозне занепокоєння у контексті цілей спільної зовнішньої політики та політики безпеки, викладених у Договорі про Європейський Союз (стаття 21 Договору)”.

“Рада ЄС за пропозицією країни-члена ЄС або Високого представника ЄС із закордонних справ і безпекової політики складатиме, переглядатиме санкційний список та вноситиме до нього зміни”, йдеться у повідомленні.

Дане рішення Ради ЄС підкреслює, що просування прав людини та їхній захист залишаються наріжним каменем та пріоритетом зовнішньої діяльності Європейського Союзу. Воно також відображає рішучість ЄС у протидії серйозним порушенням та зловживання у сфері прав людини.

Відповідні правові акти були опубліковані в Офіційному віснику ЄС.

9 грудня 2019 року Рада ЄС привітала підготовчу роботу, розпочату Високим представником ЄС, із встановлення загального режиму обмежувальних заходів, спрямованих проти серйозних порушень і зловживань у сфері прав людини.

17 листопада 2020 року Рада ЄС затвердила висновки щодо Плану дій ЄС з прав людини та демократії на 2020-2024 роки. Цей План визначає рівень амбітності та пріоритети ЄС у цій галузі у відносинах із усіма країнами, які не є членами Євросоюзу. Відповідно до Плану дій, ЄС зобов’язався розробити новий горизонтальний режим санкцій у сфері захисту прав людини, а також боротьби із серйозними порушеннями та зловживаннями у цій галузі у всьому світі.

Система Orphus