Ви тут:
здоров’я Медицина Суспільство 

Які послуги державна лікарня може надавати платно: перелік

У Національній службі здоров’я розповіли, які послуги державна лікарня може надавати платно.

“Будь-яка лікарня, яка працює за договором з Національною службою здоров’я, має надавати пацієнтові безоплатну медичну допомогу в межах Програми медичних гарантій. Але є низка послуг, які не входять у Програму медичних гарантій. Їх медичні заклади можуть надавати платно. Але – згідно з переліком і тарифами, визначеними власником лікарні або уповноваженим органом. Оплата від пацієнтів здійснюється у вигляді офіційних платежів”, – зазначили у НСЗУ.

Перелік послуг, які можуть надаватись платно:

– Лабораторні, діагностичні та консультативні послуги за зверненням громадян, що надаються без направлення лікаря, зокрема із застосуванням телемедицини.

– Корекція зору за допомогою окулярів та контактних лінз.

– Протезування в тому числі зубне, слухове та очне.

– Медичні огляди, а саме:

для отримання виїзної візи (крім службових відряджень державних службовців та при виїзді на лікування за наявності відповідних медичних документів);

профілактичні медогляди при прийнятті на роботу та для отримання посвідчення водія транспортних засобів. Крім випадків, коли медичні огляди проводяться за направленнями органів державної служби зайнятості; 

медогляди для отримання дозволу на право отримання та носіння зброї громадянами;

періодичні профілактичні медичні огляди.

– Оздоровчий масаж, гімнастика, бальнеологічні процедури з метою профілактики захворювань та зміцнення здоров’я дорослого населення.

– Лікування безпліддя, включаючи хірургічні методи, штучне запліднення та імплантацію ембріона.

– Перебування у стаціонарі батьків у зв’язку з доглядом за дітьми віком понад 6 років, якщо це не зумовлено станом хворої дитини.

Система Orphus