Ви тут:
децентралізація Освіта Прес-релізи Суспільство 

Як створити орган управління освітою у громаді: презентували порадник

3 грудня МОН спільно з проєктом DECIDE, Мінрегіоном і Всеукраїнською асоціацією ОТГ презентували кампанію “Освіта у нових громадах від А до Я”. Також опубліковано порадник  із шаблонами типових документів стосовно того, як створити орган управління освітою у громаді.

Мета кампанії “Освіта у нових громадах від А до Я” допомогти головам і управлінцям освітою новоутворених і реорганізованих громад сформувати ефективну систему управління освітою. 

“Вже зараз у новостворених громадах відбувається процес створення органу управління освітою, а найближчим часом необхідно планувати бюджети, стратегію розвитку освіти. Кампанія “Освіта у нових громадах від А до Я” допоможе управлінцям зробити це легко і швидко”, зазначила Любомира Мандзій, заступниця міністра освіти і науки.

В’ячеслав Негода, заступник міністра розвитку громад та територій, наголосив, що нині громади мають приклади того, як завдяки децентралізації можна покращити систему освіти.

“5 років тому, коли перші громади почали об’єднуватись, не було напрацьованих механізмів і кращих практик управління освітою на місцях. Але вже зараз новостворені громади мають приклади того, як завдяки реформі децентралізації можна покращити освіту для громадян”

Ключові теми кампанії — формування органів управління освітою, фінанси, управління мережею закладів освіти, міжмуніципальне співробітництво, стратегічне планування і комунікація з громадськістю. Заплановано: 

  • 6 практичних порадників із шаблонами типових документів;
  • понад 30 вебінарів і консультативних сесій;
  • відеоінструкції, інфографіки та чек-листи;
  • обмін найкращими практиками громад.

Завантажити матеріали і зареєструватися для участі у вебінарах можна на сайті novihromady.decide.in.ua.

“Швейцарія підтримує українських партнерів для того, щоб у кожній громаді діти мали рівний доступ до якісної освіти. На громади покладена велика відповідальність, і ми раді підтримати їх експертно у процесі створення кращої системи освіти на місцях”, — зауважила  директорка Швейцарського бюро розвитку і співробітництва в Україні Ніколь Рудер

Під час першої онлайн-сесії презентовано порадник із детальною інструкцією, як створити орган управління освітою в громаді за сім кроків і шаблоном типових документів. Експерти пояснюють, що необхідно: 

-Внести зміни до чинної структури апарату ради та її виконавчих органів.

-Створити орган управління освітою і затвердити його положення.

-Призначити керівника і врегулювати трудові відносини з іншими працівниками.

-Провести державну реєстрацію органу управління освітою як юридичної особи і взяти його на облік у ДПС як платника податків.

-Подати картки підписів до Управління державної казначейської служби України, зареєструватися в єдиному реєстрі розпорядників бюджетних коштів.

-Затвердити посадові інструкції.

-Укласти та зареєструвати колективний договір.

Завантажити детальний порадник із шаблонами можна за посиланням: https://novihromady.decide.in.ua/#rec255900219.

“Від злагодженої діяльності органів управління освітою, ефективного використання ресурсів, активної співпраці з громадськістю залежатиме розвиток освіти у громаді. Для підтримки освітніх управлінців ми будемо публікувати нові порадники, інструкції та проводити експертні вебінари і консультації з грудня 2020 по травень 2021 року”, — пояснила Наталія Протасова, голова ГО ДОККУ, директорка проєкту DECIDE. 

 

 

 

Система Orphus