Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Як не стати жертвою домашнього насильства: поради від поліцейських Полтавщини

У межах щорічної акції «16 днів проти насильства» поліцейські Полтавщини з тематичними лекціями відвідують загальноосвітні заклади області, а також сім’ї, які опинилися у складних життєвих обставинах та які потребують допомоги.

Теми, що стосуються домашнього насильства, поліцейські обговорили разом зі школярами. Дітям роздали тематичні листівки з порадами як не стати жертвою насильства, повідомили у пресслужбі ГУ НП у Полтавській області.

Кілька порад від поліцейських Полтавщини для дітей, як не стати жертвою насильства та як діяти у різних життєвих ситуаціях:

– Діти, пам’ятайте, насильство над вами, здійснене вашими батьками, не є нормою життя. Насилля – неприпустима річ у стосунках людей.

– У сім’ї ви маєте право на те, щоб до вас ставилися з повагою, не ображали.

– Пам’ятайте необхідні правила безпеки: зокрема, не варто тут же кидатися на допомогу, коли тато б’є маму, особливо, коли він – з небезпечними предметами в руках; ваше завдання – якомога швидше сховатися, залишити домівку взагалі – на допомогу покличте дорослих, які краще знають, як діяти за таких обставин.

– Ви маєте право висловлювати і відстоювати свою думку.

– Знайте, коли вас постійно контролюють, принижують, примушують до чогось, використовують в спілкуванні з вами лайливі слова, – це насильство.

– Не вважайте, що ви заслужили на таке ставлення з боку дорослих. Ніхто, в тому числі ваші батьки, рідні, не має права принижувати вас, поводитися жорстоко стосовно дитини – це карається законом.

– Навчіться розрізняти поняття «добро» і «зло». Все, що принижує людську гідність, – є зло, все, що звеличує гідність людини, – добро.

– Ви маєте право на захист, якщо навіть найрідніші люди принижують вашу гідність.

– Поділіться своїми проблемами з учителем, класним керівником, психологом, зверніться до поліції.

Фото: ГУ НП 

Перейти до вмісту