Ви тут:
Суспільство 

Як не переїдати під час новорічних свят: поради

Традиційно Новий рік супроводжується ситним застіллям з великою кількістю різноманітних страв та напоїв. У такому випадку дуже складно не піддатися насолоді та дотримуватися балансу.

Переїдання в період новорічних свят – це проблема, з якою стикається багато людей. Про йдеться на сайті Mindly.

Щоб не переїсти під час свят, дотримуйтеся наступних порад:

Зрозумійте причину

По-перше, варто підкреслити для себе, яку роль переїдання відіграє у вашому житті. Якщо ви страждаєте від цього явища не тільки в новорічну ніч, але і в повсякденному житті, тоді, можливо, у вас можуть бути психологічні проблеми, які потребують інші рішення. Багато хто плутає почуття голоду з почуттям самотності або іншими пригнічуючими емоційними станами. Якщо в Новий рік ваш стан знаходиться не в самій хорошій формі, ви можете відчувати голод і ненаситність. Деякі, хто відчуває потребу в любові та турботі, може компенсувати це відчуття їжею. Новий рік – це сімейне свято, але безліч людей відзначають його на самоті, що викликає почуття тривоги, яке ми прагнемо знищити їжею. Тому перше, що потрібно зробити – це знайти вірну причину, а потім вже боротися з нею.

Не голодуйте

Не варто змушувати себе голодувати весь день, а то і за два дні до Нового року, щоб потім накинутися на їжу. Подібна відмова від їжі може бути викликана:

Читайте також: Меню на Новий рік 2021: що повинно бути на новорічному столі та як його прикрасити

  • бажанням схуднути перед святом  
  • релігійними мотивами  
  • бажанням з’їсти якомога більше в новорічну ніч

Але дуже небезпечно різко припиняти дієту. По-перше, ваша вага з ймовірністю в 98% повернеться до початкової, а то і стане ще більше. По-друге, занадто різке навантаження на організм, може привести до серйозних недуг і ожиріння. Навіть релігійний піст не повинен бути швидко перерваним. А голод для того, щоб спеціально з’їсти якомога більше їжі з новорічними курантами, це дуже нерозумно і необдумано. Бажано, щоб ваш раціон в новорічну ніч був таким же, як і у ваш звичайний вечір. І пам’ятайте головне правило, останній прийом їжі повинен бути за 2 години до сну.

Поєднуйте їжу правильно

Звичайно, не бажано вживати жирну їжу, але, якщо ви все-таки хочете насолодитися смаженою курочкою в яблучному соусі, тоді хоча б поєднуйте її з більш корисною і легкою їжею. Наприклад, з овочами. Ще одне дуже важливе правило, про яке багато хто забуває – це те, що не можна пити відразу після їжі. Ми часто запиваємо, особливо жирну їжу, соком, кавою, компотом або чаєм. Але цього робити не можна. Кефір краще пити до їжі, це допомагає засвоєнню. Так само, якщо після гарячої страви відразу з’їсти щось холодне, можна заробити спазм шлунка.

Не виставляйте всі страви на стіл

Існує такий термін, як екстернальне переїдання. Екстернальний їдець – це людина, яка надихається зовнішнім виглядом їжі. Така людина прислухається ні до своїх відчуттів, а до зовнішніх стимулів. А як ми знаємо, на святковому столі завжди видніються візуально красиві страви, утриматися перед якими, така людина не в силах. Якщо ви належите до такого типу, краще виставляти страви на стіл поетапно, щоб не дражнити себе.

Читайте також: Чим корисні для здоров’я новорічні свята: дослідження науковців

Прислухайтеся до себе

Коли варто зупинитися, краще вашого організму не знає ніхто. Прислухайтеся до його сигналів, а не придушуйте їх. У багатьох є переконання, що не можна залишати недоїдену їжу. Це пішло ще з дитинства, коли нам говорили: “Ти не встанеш зі столу, поки не доїси”. Ось і в дорослому житті ми дотримуємося цих переконань. Бувало у вас таке, що ви більше не хотіли їсти, але їли, тому що їжа б зіпсувалася і вам було б шкода її викидати. Це дуже часта проблема, особливо, коли з вами за столом родичі, які тиснуть на вас і змушують з’їсти все, що є на новорічному столі. Так бути не повинно. Їжте стільки, скільки хочете, не дивлячись на закиди інших або свої переконання.

Не захоплюйтеся алкоголем

Алкоголь здатний викликати відчуття голоду, а також статистика алкогольних отруєнь в цей час значно збільшується. Вживання великої кількості алкоголю, запускає в мозку певні процеси, які змушують людину хотіти з’їсти ще більше їжі, особливо з великим відсотком жирів. Тому не варто зловживати цим. Похмілля і переїдання – це не найкраще поєднання. Ще дуже важливо не вживати алкоголь на голодний шлунок.

Система Orphus