Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Як 100 років тому українці захистили Європу від більшовиків:новий відеоролик Інституту нацпам’яті

Новий інформаційний ролик Українського інституту національної пам’яті (УІНП) розповідає про події радянсько-польської війни 1920 року, внесок українців у перемогу та значення цієї перемоги для Європи. Цими днями його продемонстрували полтавські телеканали «Центральний», «ІРТ» і «Місто+» в межах офіційної угоди про інформаційну співпрацю між менеджментом телеканалів та УІНП. 

Про це інформує північно-східний відділ УІНП.

Експертні коментарі для ролика надали професор Тадеуш Кшонстек з Центру східноєвропейських досліджень Варшавського університету та керівник наукового управління УІНП Ярослав Файзулін. Виробництво: Prosto Production, Natalka Ponomariv.

«Сто років тому, у 1920 році очільники відроджених на руїнах Російської імперії держав — уродженець Полтави, голова Директорії Української Народної Республіки (УНР) Симон Петлюра та керівник Польщі Юзеф Пілсудський уклали договір проти більшовиків. Сторіччя українсько-польського союзу з ініціативи Українського інституту національної пам’яті Верховна Рада України внесла до переліку пам’ятних дат і ювілеїв 2020 року. Дотепер ця сторінка Української революції 1917-21 років для багатьох лишається малознаною. Тож показ цього ролика на полтавських телеканалах є ще одним кроком УІНП на шляху донесення до широкого загалу історичної правди»,- зауважив Олег Пустовгар, регіональний представник УІНП в Полтавській області.

Довідково:100 років тому, в серпні 1920 року, польська та українська армії спільними зусиллями зупинили наступ російських більшовицьких військ на Європу. «Диво на Віслою» стало можливе, зокрема, завдяки вмілій обороні Замостя 27-31 серпня 1920-го українськими та польськими частинами під командуванням українця – полковника Армії УНР Марка Безручка. Воєнний успіх Війська Польського та Армії Української Народної Республіки зруйнував плани більшовиків щодо поширення «червоної» революції в Європі.

Система Orphus