Ви тут:
Культура Суспільство 

Вийшла друком книга спогадів полтавки з Нової Зеландії про Голодомор, війну та еміграцію

Спогади полтавки з Нової Зеландії Марії Креховець “Через вогонь над водою” про життя початку ХХ століття в Україні, громадянську війну, Голодомор та поселення за тисячі кілометрів від Батьківщини вийшли друком українською мовою.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила віцепрезидентка Світового конгресу українців у регіоні Південної півкулі, голова відділу “Мальви” Союзу українок в Австралії Наталія Пошивайло-Таулер, яка опікувалася виданням книги, пише Укрінформ.

“Дорогі друзі, прихильники, майбутні читачі і всі, хто мене підтримував у проєкті видання мемуарів “Через вогонь над водою”. Книга вийшла друком у видавництві “Коло”. Це був цікавий і позитивний досвід, мобілізація зусиль, і здійснення мрії”, – зазначила Наталія Пошивайло-Таулер.

Спогади Марії Креховець раніше були опубліковані англійською мовою, їх переклав і видав син Марії Креховець Олег. 

Ще будучи молодою жінкою в таборі переміщених осіб (DP) біля міста Маґдебург в Німеччині, Креховець почала писати щоденники. І так рік за роком назбиралося 12 зошитів. В старшому віці українка надрукувала мемуари на друкарській машинці. А вже після смерті жінки в Новій Зеландії ці щоденники її чоловік Василь Креховець передав Пошивайло-Таулер.

Система Orphus