Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

ВООЗ проведе оцінку спроможності закладів пенітенціарної системи України протистояти спалахам хвороб

Експерти Європейського бюро ВООЗ проведуть оцінку спроможності закладів пенітенціарної системи України протистояти спалахам хвороб — інфекційного та неінфекційного походження.

Про це повідомив заступник Міністра охорони здоров’я – Головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко за результатами зустрічі з доктором Аною Каріною Ферейра-Боргес, керівником  Програми «Алкоголь і заборонені наркотики та охорона здоров’я у тюрмах» Європейського офісу ВООЗ з профілактики неінфекційних захворювань та боротьби з ними (Офіс з НІЗ), йдеться на сайті МОЗ.

«ВООЗ має значний досвід у розробці та втіленні програм щодо удосконалення медичної допомоги людям, які знаходяться у закладах пенітенціарної системи. Повний шлях подібної оцінки вже пройшли Фінляндія, Велика Британія та Португалія. Україна — на черзі. І це дуже позитивна новина», — зазначив Віктор Ляшко.

«У світі існують різні моделі управління медичними системами у «закритих» умовах, але всі вони мають беззаперечно базуватися на принципах пріоритетності права кожної людини на захист життя та здоров’я», — наголосила під час зустрічі доктор Ана Каріна Ферейра-Боргес.

За словами Віктора Ляшка, в Україні вже створена платформа для взаємодії між Міністерством охорони здоров’я, Міністерством юстиції, Національною службою здоров’я та іншими партнерами щодо координації цивільної та пенітенціарної медицини.

Система Orphus