Ви тут:
Спорт Суспільство 

Від коронавірусу помер колишній тренер львівських “Карпат”

На 82-у році життя помер колишній тренер львівських Карпат Валентин Ходукін.

Як повідомляє офіційний сайт клубу, тренер помер вчора, 16 грудня.

Валентин Ходукін народився у Харкові в родині футболіста Михайла Ходукіна, що наприкінці 40-х років XX сторіччя перебрався до Львова. Саме із західною Україною була пов’язана і вся ігрова кар’єра Ходукіна-молодшого. У 1961 році він виступав у складі дрогобицього «Нафтовика», а у 1962 році перейшов до складу львівського «Сільмаша», який очолював Василь Соломонко. Того року львів’янам вдалося перемогти у чемпіонаті області, а вже з наступного сезону «Сільмаш» перетворився у львівські «Карпати», тож, фактично, Валентин Ходукін стояв у витоків легендарного клубу.

Втім, пограти за «Карпати» Ходукіну так і не судилося — у 1963 році він поповнив лави тернопільського «Аванграда», що виступав на той час у другій лізі чемпіонату СРСР. Після двох років у Тернополі Ходукін повернувся до Львова та захищав кольори аматорського клубу «Сокіл». Під час виступів у цьому клубі зазнав важкої травми, що дошкуляла йому і у похилому віці.

Зрозумівши, що гравця високого рівня з нього не вийде, Валентин Михайлович почав навчатися у Львівському інституті фізкультури на футбольній спеціалізації. Згодом протягом багатьох років працював у комплексній науковій групі Василя Соломонка, що діяла при «Карпатах», та працював на кафедрі футболу Львівського інфізу. У 1989 році захистив дисертацію, отримавши звання кандидата педагогічних наук. Загалом же, пропрацювавши в інституті до 1996 року, пройшов шлях від звичайного викладача до завідувача кафедри футболу.

Після невдалої роботи в «Карпатах» Ходукін вирушив до Азербайджану, де розпочав роботу у науково-методичній групі бакінського «Інтера», який очолював на той час Анатолій Коньков. У 2006 році, після відставки Конькова, Валентин Михайлович прийняв керівництво командою, що вже у наступному сезоні стала чемпіоном країни та фіналістом національного кубка. Сезон 2008/09 був менш вдалим — «Інтер» зупинився за крок від здобуття перемоги у обох найголовніших турнірах Азербайджану. По закінченні сезону Ходукін залишив тренерський місток команди та очолив дитячо-юнацьку академію бакінського клубу.

Система Orphus Поделиться на fb