Ви тут:
Суспільство Україна 

В Україні вироблятимуть апарати ШВЛ завдяки співпраці зі Швейцарією

2 грудня під час засідання Кабмін ухвалив рішення про підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України та Урядом Швейцарії щодо українсько-швейцарського проекту «Створення бюджетного апарату штучної вентиляції легень у відповідь на виклики COVID-19». 

Уряд уповноважив підписати Меморандум Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольгу Стефанішину, повідомляє Урядовий Портал.

“Налагодження серійного виробництва якісних апаратів ШВЛ в Україні допоможе в стислі терміни гарантувати надання допомоги тяжко хворим пацієнтам з COVID-19, а в перспективі відкрити нові можливості для експорту такої української медичної продукції. Уряд продовжує поглиблювати співпрацю з ключовими міжнародними партнерами України для надання належної медичної допомоги своїм громадянам, а також для ефективного та своєчасного забезпечення наших медичних закладів необхідним обладнанням”, – зазначила Ольга Стефанишина.

Цей документ дозволить залучити кошти у розмірі до 1,5 млн швейцарських франків (понад 1,6 млн дол. США) для фінансування будівництва на Хмельниччині та підготовки до введення в експлуатацію повної виробничої лінії з виготовлення апаратів штучної вентиляції легень (ШВЛ). Планується запровадити виробництво на базі держпідприємства «Новатор», яке входить до складу ДК «Укроборонпром» і є сертифікованим виробником медичного обладнання в Україні. 

Фото: ілюстративне

Система Orphus