Ви тут:
Суспільство 

В Україні відкрився перший центр 3D-друку металом

У нашій країні вперше випустили партію хірургічних імплантантів з титанового сплаву, які мають достатню міцність.

Як повідомляє ain.ua, технології металевого 3D-друку (або адитивні технології) дозволяють створювати хірургічні ендопротези, які раніше неможливо було випускати іншими методами через їхню складну геометричну, комірчасту або трабекулярну структуру. До сьогодні імпланти такого типу українці могли придбати лише за кордоном. Через високу вартість та тривалий час очікування, кількість операцій з використанням індивідуально виготовлених імплантів була незначною навіть у Києві. Але відтепер серійні й індивідуальні імпланти з титанового сплаву, що повністю імітують природну структуру кісткової тканини, краще сприймаються організмом, легкі та зручні в протезуванні, доступні в Україні.

Центр металевого 3D-друку має назву 3D Metal Tech. Вже зараз він надає наступні послуги:

  • проєктування та 3D-моделювання з нуля;
  • переведення технічного креслення у 3D-модель (візуалізацію);
  • друк широким спектром стандартних матеріалів (титанові сплави (Тi6Al4V), нержавіючі й інструментальні сталі, алюмінієві сплави (AlSi10Mg), кобальт-хром, Incotel, срібло 925;
  • послуги 3D-сканування та зворотного інжинірингу (створення тривимірної моделі за наявним фізичним зразком / виготовлення фізичної копії методом 3D-друку).

У майбутньому центр планує виготовляти деталі за цими ж технологіями для інших галузей промисловості України.

Система Orphus