Ви тут:
Суспільство Україна 

В Україні можуть заборонити рекламу на автодорогах

Перший заступник голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук зареєстрував законопроєкт про заборону розміщення реклами на автошляхах.

Про це Стефанчук написав на Facebook, інформує Еспресо.TV.

“Для зменшення аварійності на автомобільних дорогах України сьогодні разом із колегами зареєстрував законопроєкт “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо заборони розміщення реклами на автошляхах”, – написав він.

Так, проєкт закону пропонує встановити заборону розташовувати засоби зовнішньої реклами на автомобільних дорогах, вулицях, залізничних переїздах. Зокрема, реклама буде заборонена на пішохідних доріжках та алеях, на велосипедних доріжках, у межах смуги відведення автомобільних доріг загального користування та на відстані менш ніж 10 метрів від краю такої смуги, у межах смуги відведення вулиць і доріг населених пунктів та відстані менш ніж 5 метрів від краю такої смуги, над проїзною частиною автомобільних доріг, на відстані менш ніж 50 метрів від місця перехрещення дороги із залізничними коліями.

“В умовах постійного зростання автотранспортних потоків, збільшення навантаження на дорожньо-транспортну інфраструктуру, небезпеки від розміщення додаткових подразників уваги водіїв у формі рекламоносіїв тільки загострюється, що потребує вжиття невідкладних заходів реагування”, – підкреслив Стефанчук.

За його словами, Україна є одним із лідерів серед країн Європейського Союзу за питомими показниками аварійності та наслідків дорожньо-транспортних пригод. Так, впродовж 2019 року було скоєно 160 675 ДТП, у яких загинуло 3 454 людини, ще 32 736 осіб травмовано. ДТП в Україні є першою за поширеністю причиною смерті молоді віком 15-24 роки та другою за поширеністю причиною смерті дітей віком від 5 до 14 років.

“Стефанчук додав, що ухвалення запропонованих законопроєктом змін сприятиме підвищенню рівня безпеки людей, які користуються транспортними засобами чи беруть участь у дорожньому русі; утвердженню й забезпеченню прав і свобод людини; зменшенню кількості ДТП на автомобільних дорогах України”, – йдеться у повідомленні.

Фото: Informator.ua

Система Orphus