Ви тут:
Сільське господарство Суспільство Україна 

В Україні аграрії завершили сівбу озимих культур

Українські сільгоспвиробники вже завершили проведення осінніх польових робіт – збиральної кампанії та сівби озимих культур під урожай 2021 року. Аграрії засіяли озимини на площі 8,07 млн га.

Про це повідомляє Інформаційно-аналітичний портал АПК України.

“Зокрема, посіяли пшениці – 6,1 млн га, ячменю – 954,7 тис. га, жита – 125,2 тис. га, ріпаку – 881,1 тис. га”, – йдеться у повідомленні.

Крім того, вже зібрано 83,8 млн тонн основних сільськогосподарських культур з площі 24,1 млн га. Зернових та зернобобових культур намолочено 65,4 млн тонн з площі 15,3 млн га.

“2020 рік став дійсно турбулентним для України, як в контексті економічної ситуації і обмежень, пов’язаних із COVID-19, так і у зв’язку з нетиповими погодними умовами. Традиційно виробництво сільгосппродукції в Україні є профіцитним. Цьогорічний валовий збір зерна склав 65,4 млн тонн, що втричі більше за потреби внутрішнього ринку, а також дозволяє нам зберігати провідні позиції за експортом сільгосппродукції”,- зазначив Міністр розвитку економіки торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Він додав, що наразі Україна поставила на зовнішні ринки 12,2 млн тонн пшениці, що відповідає запланованій динаміці в рамках укладеного Меморандуму з учасниками зернового ринку.

Фото: Укрінформ

Система Orphus