Ви тут:
Суспільство Україна 

В Одесі відкрили оновлену експозицію, присвячену історії ВМС ЗС України

Вчора, 30 грудня в Одесі у військово-історичному музеї 59 будинку офіцерів командувач Військово-Морських Сил контр-адмірал Олексій Неїжпапа та курсанти першокурсники Інституту ВМС першими оглянули оновлену експозицію, присвячену історії національного флоту.

Про це повідомляє пресслужба Міноборони України.

Протягом року співробітники музею провели значний обсяг пошукової та наукової роботи, за сприяння очільника українського флоту, військових частин, ветеранів, членів родин військовослужбовців та Українського національного музею в Чикаго який надав копії історичних документів.

У результаті сформовано експозицію, яка висвітлює різні періоди національної військово-морської історії, ґрунтуючись на оригінальних експонатах. Значна увага приділена історії Українського флоту 1917-1921 років, відродженню національних ВМС у тому числі після 1991 року, виконанню Військово-Морськими Силами України бойових завдань під час АТО та операції Об’єднаних сил, в морі та повітрі з 2014 року.

У розділі експозиції, присвяченій полеглим героям ВМС, представлені особисті речі морського піхотинця Героя України прапорщика В’ячеслава Кубрака, військового журналіста капітана 3 рангу (посмертно) Дмитра Лабуткіна, інших воїнів, які віддали свої життя у боях з російським агресором.

Керівник флоту визначив завдання щодо подальшого розвитку музейної справи та військово-історичної роботи, передав до музею історичні предмети пов’язані із сучасною історією ВМС, зокрема морськими походами початку 20-го століття, випробуваннями ПКР “Нептун” тощо.

Під час спілкування з курсантами очільник українського флоту окреслив перспективи ВМС та їх служби.

“Наші цінності – Віра, Мужність, Сила – ґрунтуються на потужному історичному підґрунті, на досвіді героїчної боротьби за волю, незламності наших героїчних предків, а зараз – наших бойових побратимів, що здобули повагу і славу у війні з російським агресором. Нам є чим пишатися, є з кого брати приклад. Будьте гідними нащадками і продовжуйте їх славний шлях на благо зміцнення ВМС, оборони України, захисту співвітчизників”, – наголосив командувач національного флоту контрадмірал Олексій Неїжпапа.

Фото: Міноборони  

Система Orphus