Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Україні варто бути готовою до нових вірусів, – Ляшко

Головний санлікар країни та заступник очільника МОЗ Віктор Ляшко повідомив, що Україні варто бути готовою до нових вірусів.

Нині захворюваність на грип та ГРВІ в Україні така ж, як і у попередні роки. Про це повідомив Віктор Ляшко, йдеться на сайті 24 каналу.

“Щодо нових вірусів, нам треба бути готовими. І коронавірусна хвороба показала, що відсутність готовності країн до реагування призводить до значного навантаження на систему охорони здоров’я, і на економіки країн. Тому, я думаю, що після пандемії коронавірусу кожна країна перегляне своє ставлення саме до готовності системи охорони здоров’я до реагування на невідомі потенційні збудники”, – повідомив Віктор Ляшко.

Він зауважив, що грип і грипоподібні захворювання по всьому світу циркулюють циклічно. Тобто якщо в Україні сезон цих хвороб настає в осінньо-зимовий період, то у Південній півкулі – навесні та влітку. Але разом з тим, з приходом коронавірусу COVID-19 захворюваність на грип у порівнянні з попередніми роками впала у десятки, а то й сотні разів.

За словами Ляшка, на прикладі Європи видно, що стабілізації ситуації з коронавірусом можна буде досягнути лише в тому випадку, якщо бізнес і громадяни дотримуватимуться карантинних вимог, зокрема: носіння масок, дотримання дистанції, виконання бізнесом обмежень.

Система Orphus