Ви тут:
Суспільство Україна 

Україна та ФРН підписали рамкову Угоду про фінансове співробітництво

17 грудня підписали Угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом Федеративної Республіки Німеччина про фінансове співробітництво.

Це – рамкова Угода, яка визначає перелік проектів, домовленості щодо фінансування яких Урядом ФРН досягнуто під час українсько-німецьких перемовин за період 2011-2019 років, повідомляє Урядовий Портал.

Угодою передбачено надання на пільгових умовах кредитних ресурсів у обсязі до 214,6 млн євро, які будуть спрямовані на реалізацію інвестиційних проектів, у тому числі для підтримки муніципалітетів, зокрема:

– у сфері енергетики (модернізація підстанцій та інтеграція української енергетичної системи до європейської об’єднаної енергосистеми);

– підтримку малого та середнього підприємництва;

– здійснення енергоефективних заходів у громадських будівлях (школи та дитячі садочки);

– реконструкцію комунальної інфраструктури в регіонах.

Також передбачено надання до 40 млн євро на безоплатній та безповоротній основі – у формі грантів, з яких 30,5 млн євро буде спрямовано на покращення системи професійної освіти та посилення місцевого самоврядування в Україні. 

“Підписана Угода між урядами України та Німеччини про фінансове співробітництво створить правові передумови для прискореної підготовки проектів та переходу до їх впровадження”, – зазначив Міністр фінансів Сергій Марченко.

Також він висловив впевненість, що запропонована німецькою стороною нова модель підготовки проектів розвитку України, щодо яких досягнуто домовленостей у 2011-2019 роках, сприятиме спрощенню процедури укладення окремих кредитних та грантових договорів.

На церемонії підписання Анка Фельдгузен підкреслила: “Ця Угода закладає надійну міжнародно-правову основу для нашого подальшого співробітництва у сфері фінансів та політики розвитку. У такий спосіб Німеччина продовжує підтримувати головні реформи у сферах децентралізації, професійного навчання та енергоефективності”.

Сергій Марченко наголосив, що Уряд України, незважаючи на розгортання пандемії COVID-19 та економічну рецесію в Україні, виконує всі міжнародні зобов’язання, забезпечує неухильність заданого курсу реформ, а також здійснює заходи задля мінімізації негативного впливу пандемії на економічну стабільність та життя громадян.

“Незважаючи на те, що спільна робота над Угодою активно велася протягом майже 10-ти місяців в умовах карантину та в онлайн-форматі, ми рухаємось вперед і маємо реальний результат. І підписання сьогодні загальної Угоди – це лише перший наш крок”, – сказав Сергій Марченко.

Фото: Мінфін

Система Orphus