Ви тут:
Суспільство Україна 

Україна отримає 128 млн грн на цифровізацію послуг, – Уряд

Уряд Швеції та Програма розвитку ООН (ПРООН) надають фінансування на підтримку електронних та інклюзивних сервісів для вразливих груп населення України.

Трирічний проєкт «Електронні, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні» (Підтримка DIA) із загальним бюджетом 128 млн грн (приблизно 4,5 млн доларів США) допоможе Мінцифрі реалізувати спільні цілі та ініціативи у цифровому форматі. Проєкт спрямований на покращення якості доступу громадян до електронних адміністративно-соціальних послуг. Цей проєкт запущений Мінцифрою та Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні за підтримки Посольства Швеції.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Віце-прем’єрміністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров зазначив, що команда Мінцифри вже рік працює над тим, щоб зробити Україну найзручнішою державою у світі.

«Наша мета — створити доступні та швидкі онлайн-сервіси для кожного українця, незалежно від його цифрових можливостей. З підтримкою партнерів ми плануємо здійснити цілий комплекс адміністративних реформ, які знищать корупцію. Готуємо інклюзивні та зручні послуги, які полегшать життя усім вразливим групам населення: пенсіонерам, особам з інвалідністю та іншим», — сказав Михайло Федоров.

Над чим будуть працювати:

комплексні послуги для громадян, які належать до вразливих груп населення;
розробка програмного забезпечення для послуг та супутнє обладнання;
створення стійкої інфраструктури та доступ до інформаційно-комунікаційних технологій;
підвищення рівня цифрової грамотності та кібергігієни, програми з цифрової освіти;
комунікаційні кампанії про електронні послуги та створення служб підтримки користувачів сервісів;
система підвищення кваліфікації та нормативною базою;
навчальні та тренінгові програми в державних органах влади, ЦНАП тощо;
співпраця з офісом Уповноваженого з прав людини.

Посол Швеції в Україні Тобіас Тіберг зауважив, що кілька останніх років Україна здійснила значний поступ у цифровізації держави та її функцій. «Цей проект спиратиметься на ці досягнення, розширюючи спектр державних послуг та охоплення такими послугами, надаючи більшій кількості людей доступ до зручних електронних адміністративних послуг в Україні, які можна отримати швидко», — сказав Тобіас Тіберг.

Програма підтримки допоможе подолати цифровий розрив між поколіннями та між групами українців, які належать до різних соціальних верств. Спільно з партнерами ми пропрацюємо нові цифрові рішення для:

старших людей та пенсіонерів;
осіб з інвалідністю;
осіб, що живуть за межею бідності;
осіб, що проживають у сільській місцевості;
молоді, що проживає на територіях, уражених конфліктом;
етнічних меншин (особливо ромське населення) та ВПО;
ветеранів та ветеранок, які повертаються до цивільного життя.

Належні цифрові рішення для перерахованих цільових груп, швидше за все, відрізнятимуться від моделей для користувачів, що проживають у більших містах і мають середній або вище середнього рівень доходів та цілодобовий доступ до якісного інтернету.

Завданням проекту є пошук відповідних ефективних рішень, їх розробка та апробація з різними групами користувачів для досягнення максимального комфорту користувачів та ефективності онлайн або мобільних рішень.

Постійна представниця ПРООН в Україні Дафіна Ґерчева зауважила, що перехід у цифровий вимір створює рівні можливості, але іноді може поглибити нерівність та розрив у можливостях різних груп населення — зокрема, людей старшого віку, мешканців сільської місцевості, позбавлених якісних телекомунікаційних послуг, а також людей, що живуть у злиднях. «Проект передбачає інклюзивний підхід та врахування ґендерних аспектів при розробці послуг, щоб Україна, переводячи державні послуги в електронний формат, не залишила нікого без уваги», — сказала Дафіна Ґерчева.

Проект «Підтримка DIA» базується на багаторічному досвіді роботи ПРООН в Україні за двома напрямками: реформа адміністративних послуг та переформатування й цифровізація державного управління.

фото ілюстраційне

Система Orphus