Ви тут:
здоров’я Суспільство 

У ВООЗ назвали головні причини смертності за 20 років

За останні 20 років люди стали частіше помирати від неінфекційних хвороб, таких як серцево-судинні захворювання, діабет та рак, йдеться в масштабному дослідженні про причини смертності в світі, яке провела Всесвітня організація охорони здоров’я.

Про це йдеться на сайті BBC New.

Якщо у 2000 році серед топ-10 основних причин, через які помирали люди, були тільки чотири захворювання, які не передаються контактним шляхом, то в 2019 році їх було вже сім.

“Ще одне нагадування, що нам потрібно терміново посилити профілактику, діагностику та лікування незаразних хвороб. Важливо радикально поліпшити систему первинної медико-санітарної допомоги, яка, очевидно, є фундаментом всього – від боротьби з неінфекційними хворобами до роботи в умовах пандемії”, – підкреслив керівник ВООЗ Тедрос Аданом Гебреісус.

ВООЗ каже, що у порівнянні з 2000-м роком середня тривалість життя у світі зросла на шість років: зараз вона становить понад 73 роки, а 20 років тому було близько 67-ми. Щоправда, тільки п’ять з цих додаткових шести років життя люди проводять, залишаючись здоровими.

Дослідження засноване на даних, зібраних до пандемії коронавірусу, і не відображає, як поширення Covid-19 вплинуло на загальні тренди останніх років.

Система Orphus