Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство 

У Шишацькій школі провели захід у рамках Проєкту з підтримки розвитку інклюзивної освіти

Напередодні Дня Святого Миколая у початковій школі опорного закладу “Спеціалізована школа І-ІІІ ст. імені В.І.Вернадського Шишацької селищної ради” відбувся одноденний захід в рамках реалізації Проєкту з підтримки розвитку інклюзивної освіти.

Його реалізує БО “Фонд регіонального і місцевого розвитку “Синергія” за підтримки Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА.

Проект “Школа для всіх” має на меті формування суспільної свідомості серед жителів Полтавської області щодо сприйняття дітей з особливими освітніми потребами як рівних членів суспільства та необхідності створення для цих дітей умов для повноцінного здобуття освіти.

“В нашому навчальному закладі навчаються дітки з особливими освітніми потребами і ми, як практики, розуміємо, що інклюзія дозволяє дитині з раннього віку знаходитися в соціумі, вчитися виживати. У них є можливості для налагодження дружніх стосунків зі здоровими ровесниками й участі у громадському житті. З іншого боку, здорові діти, які навчаються з першого класу з дітьми з особливими потребами, в дорослому віці по-іншому ставляться до людей з обмеженими фізичними можливостями: не з жалістю чи презирством, а нарівні, вчаться природно сприймати і толерантно ставитися до людських відмінностей, налагоджувати й підтримувати дружні стосунки з людьми, які відрізняються від них”, – зазначила соціальний педагог Шишацької спеціалізованої школи Світлана Луценко.

Під час проведення заходу школярі опанували інтеграційні навчальні вправи, взяли участь у освітньо-розважальному конкурсі та майстер-класі, отримали подарунки та позитивні емоції.

“Ми намагаємося активізувати роботу зацікавлених сторін щодо повноцінного здобуття освіти дітками з особливими освітніми потребами через зміну ставлення до них як до рівних з боку здорового населення громад. І спільними зусиллями через реалізацію заходів проекту, синергією дій сподіваємося досягти цього результату”, – наголосив виконавчий директор Фонду Володимир Онацько.

Система Orphus