Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Шишаках для школярів створили “зелений клас”

«Агрофірма «ім. Довженка» агропромхолдингу «Астарта-Київ» допомогла створити «зелений клас» для школярів у Шишаках.

Агропромхолдинг «Астарта-Київ», благодійний фонд «Повір у себе» та Українська академія лідерства вже третій рік поспіль реалізують проєкт «Підйом — майстерня лідерства та проєктного менеджменту», під час якого на конкурсній основі учні сільських шкіл пишуть проєкти для розвитку власних громад.

Про це розповіли в ГО «Полтавщина Аграрна».

Керівництво «Агрофірми «ім. Довженка» запросило до участі у проєкті «Підйом!» три навчальних заклади, які розташовані у зоні діяльності агрофірми. Йдеться про Великобузівській навчально-виховний комплекс, Лютенську загальноосвітню школу та Шишацьку спеціалізовану школу імені В.І. Вернадського.

Старшокласники в опорному закладі Шишацької громади радіють тим змінам, які вони отримали завдяки проєкту «Підйом!». Подвір’я школи перетворюється у затишний куточок завдяки дружній команді у складі Ілони Величко, Ірини Мізь і Валерії Гордієнко.

— Ми дуже раді, що отримали перемогу в цьому конкурсі. Тому що наша школа потребує зелений клас. Адже це добре для навчання — на свіжому повітрі можна сконцентруватися набагато краще, ніж у задушливому кабінеті, — розповідає про перший етап проєкту старшокласниця Ілона Величко.

Восени біля закладу збудували альтанку та висадили дерева. Дерев’яна споруда — це і є зелений клас. В альтанці облаштовані лави і є зручний стіл, аби школярі вчилися тут у теплу пору року. Підготували місце і для теплої екологічної ділянки.

Уже саму теплицю встановлять весною. Діти вирощуватимуть у ній екологічно чисті овочі, аби потім роздати малозабезпеченим родинам. На території школи також облаштують мініекологічну стежку. Вона нагадуватиме екологічну стежку на Бутовій горі, що поблизу Шишак.

— У нас багато дітей, які хочуть себе реалізувати, проявити здібності. Ідея екологічного й водночас соціального проєкту «носилася у повітрі». І ось ми вже на пів шляху до її реалізації, — розповідає заступник директора ОЗ «Шишацька спеціалізована школа ім. В.І. Вернадського» Зоя Шевченко.

Приклад юних екологів із Шишак доводить: головне — повірити у себе. І тоді все можливо.

— Усі ідеї школярів із наших закладів практично втілені у життя. І це, звичайно ж, не може нас не радувати. Тому що, коли мрії дітей здійснюються, для дорослих це особливо приємно, — підкреслює заступниця генерального директора «Агрофірми «ім. Довженка» Наталія Хорольська.

Довідково. «Підйом!» — це всеукраїнська майстерня лідерства і проєктного менеджменту для сільської молоді, створений з метою активізувати її, залучити до громадських ініціатив, до участі у житті власних громад. Для цього школярі навчаються лідерським навичкам, проєктному мисленню, отримують досвід щодо впливу на навколишній свій через реалізацію власних проєктів.

Перейти до вмісту