Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

У Програмі “Доступні ліки” нараховується 264 лікарські засоби, з яких 85 – можна отримати безоплатно, – НСЗУ

На сьогодні в програмі «Доступні ліки» 264 лікарських засоби, серед них 85 пацієнт може отримати безоплатно. Всі ці ліки пацієнт може отримати за рецептом в аптеці безоплатно або з незначною доплатою.

Про це повідомили у Нацслужбі здоров’я.

В Програму входять ліки як українських виробників – зараз їх 60%, так і іноземних – їх 40%. 

У 2020 році НСЗУ виплатила аптекам понад 874 млн грн за відпущені лікарські засоби пацієнтам. Програмою «Доступні ліки» користується 2 млн 490 тисяч людей.

На сьогодні, партнерами НСЗУ є 9 тис аптек. У минулому році їх було понад 7 тисяч. А на початку дії програми, коли рецепт на ліки ще був паперовим, і НСЗУ не адмініструвала програму Доступні ліки, таких аптек було всього 3 тисячі.

Загалом у партнерстві з НСЗУ 9050 аптека, де пацієнти можуть отримати “Доступні ліки”. У понад шести тисяч із них ліки відпускали по рецепту впродовж останніх семи днів. До речі, понад 2 тисячі місць відпуску знаходяться у селах і смт.

З початку 2020 року виписали майже 13 млн е-рецептів. 85,5% з них – погашені. Найбільше рецептів виписали у Дніпропетровській області – 1,3 млн та Харківській – понад мільйон. Найактивніше рецепти погашають у Запорізькій області – 87% рецептів погашено та Львівській – 87%. Найбільше е-рецептів за Програмою з початку року виписали на ліки від серцево-судинних захворювань – понад 10 млн із загальної кількості майже 13 млн.

Перелік аптек постійно оновлюється. Кожного місяця їх кількість збільшується в середньому на 100. Аптеки з Доступними ліками працюють і у великих містах, і у сільській місцевості.

Наступного року ми пропонуємо розширити програму реімбурсації «Доступні ліки». НСЗУ пропонує:

– включити до програми ліки для первинної та вторинної профілактики серцево-судинних захворювань, зокрема для пацієнтів, які перенесли інфаркт або інсульт;

– розширити програму реімбурсації на лікарські засоби для людей з розладами психіки та поведінки. Зокрема, це лікування таких захворювань як ПТСР, шизофренія, афективні розлади, в тому числі депресія, невротичні розлади та епілепсія.

З липня заплановане розширення переліку лікарських засобів, які підлягають реімбурсації, для пацієнтів з цукровим діабетом І типу та нецукровим діабетом. Реімбурсація препаратів інсуліну стане частиною Програми медичних гарантій.

Система Orphus