Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтавському центрі професійно-технічної освіти презентували професію “Швачка”

На День відкритих дверей і презентацію професії «Швачка» до Полтавського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості завітали мотивовані шукачі роботи, які перебувають на обліку в Полтавській міськрайонній філії обласного центру зайнятості та всі охочі, яких зацікавила інформація про безкоштовне навчання.

Запросили до спілкування і роботодавців швейної галузі міста Полтави. Тому тематичну зустріч, підготовлену для гостей і однодумців, працівники навчального закладу назвали поетично – «Володарка голки та нитки».

Про це повідомили на сайті Полтавського обласного центру зайнятості.

З роботодавцями поспілкувалися заступник директора навчального закладу Вікторія Коваль, начальник відділу організації профнавчання Полтавського обласного центру зайнятості Алла Цілина, методист ЦПТО Лілія Жила та інші фахівці. Під час конструктивної розмови напрацьовувалися шляхи подальшої співпраці. Наголошувалося на тому, що робота служби зайнятості і навчального закладу спрямована на партнерство з роботодавцями: тобто безробітних потрібно навчити затребуваним спеціальностям і направити на виробництво.

Учасники Дня відкритих дверей переглянули відеоматеріал про Полтавський центр професійно-технічної освіти ДСЗ, дізналися про професії, зокрема з виробництва одягу – «швачка», «закрійник», «кравець», умови і терміни професійного навчання, перепідготовки та підвищення кваліфікації, можливості проходження виробничої практики та подальшого працевлаштування тощо. Потенційні слухачі отримали вичерпні відповіді на свої запитання від працівників ЦПТО.

Роботодавці коротко презентували слухачам свої підприємства. Розповідали про особливості роботи, вимоги до претендентів, умови та оплату праці, соціальні гарантії.

Так, безробітні почули розповіді про швейні виробництва: ФОП Луцишина Алла Едуардівна, Громадської спілки «Соціальне підприємство «Навчально-виробничий центр», ТОВ «ВОРСКЛА-МОДА», Полтавського виробничого підприємства «Універсал-УТОГ», дизайн-студії Неллі Васєйкіної.

Ці підприємства шиють найрізноманітніші вироби: від постільної білизни й робочого спецодягу до танцювальних і театральних костюмів та вишуканих жіночих суконь для європейських замовників.

Гості центру профтехосвіти побували на екскурсії по навчальному закладу. Побачили швейну майстерню з сучасним обладнанням, кабінет основ конструювання та технології виготовлення швейних виробів. Майстер виробничого навчання Лілія Шкреба назвала ці затишні кімнати територією творчості, розповіла й показала, чого можна тут навчитися. Охочі мали змогу відчути себе професійними швачками, спробувати попрацювати за швейними машинами та взяти участь у майстер-класі.

Система Orphus