Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві започаткували телепроєкт військово-історичного спрямування “Будемо жити!”

На базі Полтавської філії національного Військово-історичного музею започатковано телевізійно-документальний проєкт військово-історичного спрямування “Будемо жити!”. Його автор й ініціатор – керівництво музейного закладу спільно з ентузіастами спілки кінематографістів Полтавщини. А режисером та творчим натхненником став народний артист України, кіноактор і педагог Володимир Талашко.

Про це повідомляє АрміяInform.

“Пошук нових форм діяльності музею в царині збереження й популяризації історії та традицій воїнів-захисників різних поколінь спонукали нас створити цикл документальних сюжетів військово-історичного спрямування, – розповів директор полтавської філії музею полковник запасу Віктор Дейнега. – Окрім артефактів, світлин та архівних документів, відвідувачам за допомогою мультимедійних засобів демонструватимуть спогади й розповіді учасників воєнних протистоянь часів Другої Світової та сьогодення”.

За словами керівника установи, зміцнення наступництва поколінь, виховання у громадян національної свідомості й патріотизму – саме у цьому і полягає головна мета проєкту.

“Телезнімання проводитимуть у локаціях відповідно до зрізу епох та історичних подій, – продовжив Віктор Дейнега. – Для цього в музеї створені реалістичні експозиції у відповідних до сюжетних тем залах. Це і землянка часів Другої Світової, і пантеон пам’яті героям АТО/ООС, і зали авіаційної тематики”.

А відкрили телерубрику спогадами й роздумами про минувшину і сьогодення народний артист України Володимир Талашко, учасник Другої Світової підполковник запасу Віктор Безруков та льотчик-ветеран генерал-майор Геннадій Котляр.

Наступними гостями студії стануть льотний та інженерно-технічний склад авіачастин, що експлуатували новітні зразки авіаційної техніки повоєнних часів минулого сторіччя, учасники локальних конфліктів і ветерани бойових дій на Донбасі.

“З першими випусками телепрограми відвідувачі музею й усі поціновувачі кінодокументалістики та військової історії зможуть ознайомитись наприкінці нинішнього року на одному з регіональних телеканалів”, – йдеться у повідомленні.

Володимир Лазарєв

Фото автора

Система Orphus