Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Полтаві відкрили виставку народних іграшок

У Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського презентували культурно-мистецький проєкт “Народна іграшка Полтавщини. Історія. Мистецька традиція. Сучасність”.

Про це повідомили на сторінці Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА у фейсбук.

“Даний проект – це результат декількох років дослідницької, освітньої та творчої роботи колективу Обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи Полтавської обласної ради, наукових співробітників Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського та членів Полтавського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Особливим для виставки є участь у ній родин майстрів, які об’єднують декілька поколінь та демонструють спадковість, збереження та розвиток традиції народної іграшки. “, – йдеться у повідомленні.

До проєкту долучились близько 60 майстрів. Вони представили традиційні іграшки, виготовлені у різних видах народного мистецтва: різьблення, плетіння з природних матеріалів, витинання з паперу, лялькарство, гончарство, валяння з вовни, декоративний розпис.

Найрізноманітніше у експозиції представлена вузлова лялька Полтавщини. Це той вид іграшкарства, що відроджується та потужно розвивається. Виставка триватиме до 8 лютого.

Фото: фейсбук

Система Orphus