Ви тут:
Анонс Оголошення Полтавщина Суспільство 

У Полтаві відкриють виставку “Воїни. Історія Українського війська”

З нагоди Дня Збройних сил України 4 грудня об 11:00 у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського презентують виставку “Воїни. Історія Українського війська”.

Про це повідомили у Полтавському офісі Північно-східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті.

“Інформаційно-просвітницький виставковий проєкт Українського інституту національної пам’яті  «Воїни. Історія Українського війська» є нині вкрай актуальним, оскільки комуністична і російська пропаганда десятиліттями переконувала, що українці — народ миролюбний та лінивий. Коли ж прямих згадок про українське військо уникнути було неможливо, то використовувалися такі слова як «мазепинці», «петлюрівці», «бандерівці», або й просто — «банда», «бандити». Але історична правда полягає в тому, що навіть у тяжкі періоди бездержавності перед відкритими загрозами українці самоорганізовувалися, щоб захистити себе та свою землю”, – зазначають організатори.

Організатори, Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського та Полтавський офіс Північно-східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті, наголошують, що поширення історичних знань з військової історії особливо важливе нині, у час новітньої російсько-української війни. Адже після перемоги Революції Гідності та агресії Росії проти Української держави відновлення національних військових традицій вкрай необхідне сучасній українській армії. Хоча початкова неготовність Збройних сил України до російсько-української війни і була суттєво подолана та навіть стала рушієм низки реформ у армії, все ж трансформація пострадянського війська в національне досі триває. Тож, Інститут нацпам’яті створив виставку про історію військових формувань на теренах України. Вони дають змогу зазирнути в минуле та подивитися, якими були однострої та зброя українських воїнів у різні історичні епохи. Тобто відображено історичний шлях від князівського дружинника ХІ століття, через реєстрове козацтво Гетьманщини часів Богдана Хмельницького — і до вояка Збройних сил України у зоні АТО-ООС. Отже, проект описує такі військові з’єднання: військо Давньої Русі, українці у війську Великого князівства литовського, козацьке військо, Українські січові стрільці, військо доби Української державності, Карпатська Січ, Українська повстанська армія (УПА).

Про кожне з них подана така інформація: військова організація, чисельність, озброєння, роди війська, воєнне мистецтво, участь у бойових діях.

«Невід’ємним елементом реформ в українській армії має бути відродження українських військових традицій. Це  важливо — аби ті, хто зараз захищають українську землю, розуміли, що вони є продовжувачами справи тих, хто боронив нашу країну протягом попередніх століть. Ці історичні матеріали та їх візуалізація потрібні для промоції української військової традиції, щоб перетворювати нашу армію у справді українську. Російських агресорів у нинішній війні переможе не пострадянська, а саме українська армія. Історія українського війська протягом попередніх століть —  це надзвичайно цінний і практичний досвід, який може бути використаний сьогодні», – переконані автори виставки.

 

Система Orphus