Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві повторно перерахували майже 600 бюлетенів

Шевченківська ТВК повторно перерахувала майже 600 голосів полтавців.

У Полтаві протягом 9-ти годин перераховували майже 600 бюлетенів щодо виборів депутатів до міської ради. Робили це члени Шевченківської районної у місті виборчої комісії на вимогу суду.

Перерахунок стосувався однієї полтавської дільниці, бюлетені якої помилково передали не на ту ТВК.

Як повідомляє Суспільне, переглядали документи в обласному архіві.

У приміщення через карантинні обмеження пустили 25 людей – це спостерігачі, а також члени виборчих комісій: дільничної, міської та районної у місті. Голоси перерахували, проте кінцевого протоколу поки не склали, каже голова Шевченківської районної у Полтаві комісії Ірина Висота.

Рішенням суду їх зобов’язали врахувати певний перелік документів та бюлетенів, які не були враховані при попередньому підрахунку. А саме: бюлетені, які не містили деяких реквізитів, номера виборчої дільниці.
сили технічну перерву.

Адже під час перерахунку виявили, що серед документації бракує контрольних листів, які мали скласти на дільниці одразу після встановлення результатів голосування.

«Коли ми працювали, контрольні листи були вкинуті в скриньку. Якщо б не було цих контрольних листів у скриньці – ці б бюлетені вважалися недійсними. Ми б їх не могли перерахувати», − розповіла голова ДВК №531236 Марія Дрозд.

Коли саме Шевченківська районна комісія складе фінальний протокол щодо голосування, наразі не відомо.

Нагадаємо, Шевченківську районну територіальну виборчу комісію суд зобов’язав повторно перерахувати та скласти нові підсумкові протоколи про вибори депутатів Полтавської міської ради.

Відповідне рішення ухвалив Харківський апеляційний суд, який залишив без змін рішення Полтавського окружного адміністративного суду щодо необхідності перерахунку голосів на одній із виборчих дільниць Шевченківського району Полтави. Харківська постанова суду оскарженню не підлягає.

Читайте також: У Полтаві вночі дорахували бюлетні на скандальному ТВК

Таким чином, новообрана міська рада Полтави нарешті зможе зібратися на установчу сесію міської ради нового скликання.

27 листопада ТВК офіційно оголосила Полтавським міським головою Олександра Мамая.

Проте результати виборів у Полтаві були оскаржені кандидатом у міські депутати від партії «Слуга Народу» Віталієм Сьоміком.

Позов до суду він подав повторно з вимогою врахувати голоси виборців по 236-й дільниці, мішок з бюлетенями з якої Шевченківська ТВК помилково направила до міської ТВК (остання рахувала тільки голоси на виборах до Полтавської обласної та районної рад).

Система Orphus