Ви тут:
Надзвичайні ситуації Полтавщина Суспільство 

У Полтаві показали, як врятувати людину з-під льоду

Правила поведінки на льоду та що робити, якщо раптом хтось провалився під лід, розказали та показали на практиці працівники Рятувально-водолазної служби.

Про це повідомили у Полтавській міській раді.

“Погода досить мінлива та постійно вносить свої корективи: вночі до мінус 10, а вдень плюсова температура. У результаті чого, лід на водоймах – тонкий. Він тане та підмивається вдень, вночі ж замерзає. Тому звертаюся до усіх мешканців Полтави – будьте вкрай обережні під час виходу на лід”, – розповів начальник Рятувально-водолазної служби Євген Савчук.

На сьогодні крига дуже тонка, її товщина близько 3 см. Небезпечним вважається лід товщиною 5-7 см, а для облаштування ковзанок для дітей або переправи він має бути 15-20 см. За словами рятувальників, рибалки часто нехтують правилами поведінки на льоду та роблять лунки поряд. Безпечна ж відстань між ними повинна становити не менше 5 метрів.

“Станом на сьогодні, на щастя, ми не маємо у Полтаві потопельників, – додав Євген Савчук. – Сподіваємося, що така ситуація залишиться й до кінця зимового періоду”.

Та все ж, якщо на ваших очах людина провалилася під лід, то для того, аби її врятувати, у нагоді стануть: гвіздки, ремінь, порожні пляшки, мотузка, звичайна сумка, одяг, лижі, бур та клешня, гілка або палка, буксирний трос. Якщо ж ви провалилися під лід, алгоритм дій наступний:

1. Зберігайте спокій та намагайся не панікувати.

2. Якщо поряд нікого немає – кричіть якомога сильніше.

3. Якщо вас ніхто не чує – спробуйте вибратися самотужки.

Для цього треба широко розкинути руки, підняти ноги у горизонтальне положення та чіплятися за лід, обережно підтягуватися, вилазити на груди або на спину, відштовхуючись ногами. Важливо вибиратися на поверхню у той бік, звідки ви йшли. Ні в якому разі не можна бігти по льоду, адже є ймовірність того, що ви можете знову провалитися.

За словами рятівника водолазної служби, температура води у річці зараз становить нуль градусів. За таких умов, людина зможе протриматися у воді не більше 2 хвилин. Одяг промокає дуже швидко та стає важким. Тому людина не зможе рухатися.

До речі, у ящику рибалки у зимовий період завжди повинні буди два штопори (це так звані опори з гвіздками та мотузкою між ними), мотузка, рятівний жилет.

Фото: Полтавська міськрада 

Система Orphus