Ви тут:
Суспільство Україна 

У МОЗ розповіли, чому вводять локдаун з 8 до 24 січня

Посилений карантин буде введено, щоб розвантажити медичну систему перед піковим сезоном грипу. 

Про це повідомили на сторінці МОЗ у facebook.

МОЗ визначило терміни запровадження посиленого карантину в Україні з урахуванням двох основних факторів: нинішньої динаміки поширення COVID-19, а також необхідності розвантаження медичної системи до початку пікового сезону грипу, що припадає щорічно на кінець січня, заявив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

“Ми прораховуємо те, як може зростати кількість хворих на COVID-19, у нас є відповідна аналітика. Крім того, важливо запровадити жорсткий карантин саме до кінця січня. Наприкінці січня — на початку лютого щорічно починає зростати показник кількості пацієнтів із грипом, що має схожі з COVID-19 ускладнення, пов’язані з пневмонією. Це може спричинити додаткове серйозне навантаження на нашу медичну систему. І вкрай необхідно підійти до цього періоду з мінімально можливими цифрами щодо захворюваності на коронавірусну інфекцію”, — наголосив Максим Степанов.

За розрахунками МОЗ, на початок січня показники захворюваності на COVID-19 можуть сягнути до 20 тисяч нових випадків на добу.

“Медична система України здатна витримати таке навантаження. Але вона вже зараз працює у напруженому режимі. Тому головна мета введення посиленого карантину — максимально розвантажити медичну систему до початку лютого”, — додав міністр охорони здоров’я.

Очільник МОЗ також пояснив, чому карантинні обмеження запроваджуються не для всіх сфер економіки, наприклад, не буде зупинятися транспорт.
“З епідеміологічної точки зору, введення жорсткого карантину є дуже дієвим способом розірвання ланцюга передачі вірусу. Водночас ми розуміємо, в яких економічних умовах знаходиться країна. Тому постійно намагаємося знаходити баланс між епідемічними заходами і збереженням звичного способу життя”, — зазначив Максим Степанов.
Нагадаємо, на позачерговому засіданні 9 грудня уряд затвердив рішення про продовження карантину до 28 лютого 2021 року з посиленням обмежень на період з 8 до 24 січня.
Фото: freepik
Система Orphus